Hírek
2014. Április 09. 18:54, szerda |
Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek
100 százalékos Kiskunfélegyháza csatornázottsága

Befejeződött a nyolc városrésztérintő szennyvízcsatorna-hálózat kiépítése Kiskunfélegyházán. Javában folyik az utak sávos helyreállítása.
Befejeződött a nyolc városrészt – Bikahegy, Molnár telep, Bankfalu, Kossuthváros, Zöldmező lakótelep, Kertváros, Móraváros, Aranyhegy – érintő szennyvízcsatorna-hálózat kiépítése Kiskunfélegyházán. Javában folyik az utak sávos helyreállítása. A műszaki átadás április végén kezdődik. A projekt befejezése után Kiskunfélegyháza csatornázottsága 100 százalékos lesz.
Az úthelyreállítási és a befejező munkákkal (csatornafedők betonozása, tereprendezés stb.) május elejére végeznek a szakemberek. A szennyvízcsatorna-hálózatra júniustól köthetnek rá a lakosok. A csatlakozásra a törvény hat hónapot biztosít, tehát november végéig mindenkinek rá kell kötni a szennyvízhálózatra. A pályázati sikereknek – az Európai Uniós pályázat erre adott lehetőséget – köszönhetően a sávos úthelyreállítások mellett lehetőség nyílik egy-egy teljes körű útfelújításra (fő,vagy gyűjtőút) az érintett városrészekben. Arról, hogy mely utak kapnak új burkolatot a Kiskunfélegyházi Víziközmű Társulat és az önkormányzat hoz döntést a következő hetekben – tájékoztatta a Félegyházi Híreket Kapus Krisztián polgármester.
A nettó 2,5 milliárd forintba kerülő beruházás során a szakemberek 42 kilométer fővezetéket, 25 kilométer bekötővezetéket fektettek le, illetve 51400 m2 helyi út sávos helyreállítását, valamint 20280 m2 főközlekedési út teljes sávos felújítását végzik el – mondta el a beruházás műszaki tartalmával kapcsolatosan Hartyányi Gyula projektmenedzser.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 25. 09:52, vasárnap | Helyi
Turisztikai kerékpárutat avattak Petőfiszálláson
2025. Május 24. 17:19, szombat | Helyi
Testvérvárosunk, Feltre gyöngyszemei fotókon
A feltrei testvérvárosi F-Cube fotókör alkotásaiból nyílt kiállítás a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban május 23-án.
2025. Május 24. 16:45, szombat | Helyi
Emberi sorsok lenyomatai képekben és lírában
Különleges élményben volt részük mindazoknak, akik ellátogattak a Móra Ferenc Művelődési Központba május 23-án a „Gubcsi-zsáner – Attila színben, Lajos lírában” című kiállításmegnyitóra.
2025. Május 24. 16:07, szombat | Helyi
Felvonulással vette kezdetét a pásztortalálkozó
Pásztortalálkozó színesíti a Városalapítók Hetének programsorozatát, mely felvonulással vette kezdetét városunk főutcáján május 24-én szombaton délelőtt.