Hírek
2012. Január 27. 14:31, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
16:30-kor szinte súrolja a Földet

Busz méretű kisbolygó robog el a Föld mellett péntek délután 16.30-kor.
A most felfedezett 2012 BX34 katalógusjelű aszteroida „mindössze” 59 ezer kilométerre halad el bolygónk mellett, ez a Föld és a Hold közötti 386 ezer kilométeres távolság 0,17 százaléka – olvasható a Space.com űrkutatási hírportálon.
Az űrszikla szélessége 11 méter, vagyis túl kicsi ahhoz, hogy veszélyt jelentsen a Földre. „A Föld légköre végezne vele, ha idemerészkedne” – hangsúlyozta közleményben a NASA bolygókutató részlegéhez, a Jet Propulsion Laboratoryhoz tartozó aszteroidafigyelő szolgálat.
A NASA kutatói, ahogy más asztronómusok, folyamatosan vizsgálják az égboltot olyan aszteroidákat keresve, amelyek veszélyt jelenthetnek a Föld számára. A szakértők véleménye szerint 140 méter átmérőjű aszteroidák végezhetnek kiterjedt pusztítást becsapódási helyük környékén, globális méretű katasztrófához viszont ennél sokkal nagyobb méretű kisbolygók „szükségeltetnek”.
Tavaly szeptemberben jelentette be a NASA, hogy feltérképezte a Föld közelében keringő nagy aszteroidáknak körülbelül a 90 százalékát. A kutatók 980-ra becsülik a hegynyi méretű vagy nagyobb Föld-közeli kisbolygók számát, közülük 911 már „bemértek”.
A tudósok közül sokan úgy vélik, hogy a nagyméretű aszteroidák katalogizálása, megfigyelése kulcsfontosságú a földi civilizáció túlélése szempontjából. A dinoszauruszok nem rendelkeztek ilyen technológiával, velük, ahogy sok más faj képviselőivel, nagy valószínűséggel egy hívatlan kozmikus „vendég” végzett 65 millió évvel ezelőtt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 15. 07:34, kedd | Belföld
Duna House: márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon
Márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon - közölte a Duna House hétfőn az MTI-vel.
2025. Április 15. 07:33, kedd | Belföld
Szallas.hu: a hazai vendégek többnyire 1-2 éjszakás foglalással utaztak belföldön az első negyedévben
Hosszú hétvége híján főként rövid, 1-2 éjszakás belföldi utazásokat választottak a hazai vendégek az év első három hónapjában - derül ki a Szallas.hu friss adataiból.
2025. Április 15. 07:28, kedd | Belföld
OGY - Elfogadták az alaptörvény tizenötödik módosítását
Elfogadta Magyarország Alaptörvényének tizenötödik módosítását az Országgyűlés hétfőn.
2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld
Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni
A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.