Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2015. Május 24. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

20-25 ezer családnak jelenthet mentőövet a magáncsődvédelem

20-25 ezer családnak jelenthet mentőövet a magáncsődvédelem

A Magyar Nemzeti Bank számítása szerint a magáncsődvédelem 20-25 ezer család számára jelent mentőövet.

Mondta Nagy Márton, a jegybank ügyvezető igazgatója pénteken az M1 műsorában. Hangsúlyozta, a családi csődvédelem alatt az ügyfélnek kooperatívnak kell lennie.

Nagy Márton ismertette, hogy jelenleg 180 ezer nem teljesítő hitelszerződés van, ebből 25 ezer esetében megoldást adhat a magáncsőd, további több tízezer családon tud segíteni a Nemzeti Eszközkezelő Zrt.

Megjegyezte: úgy tűnik, a kormány növelni fogja a jövőben az eszközkezelő által vásárolható lakások mennyiségét.

A többi nem teljesítő szerződés esetében pedig felmérést írnak elő a bankoknak, megnézik, milyen típusú háztartások vannak még a nem teljesítők között, esetükben célzott intézkedéseket tudnak javasolni - tette hozzá az MNB ügyvezető igazgatója.

Címkék: család, magáncsőd

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld

Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz

Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld

Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról

\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.