Hírek
2014. Március 04. 15:39, kedd |
Helyi önkormányzati
Forrás: Félegyházi Hírek
256 vesznek részt a közfoglalkoztatási programban
Kilencvenöten vették fel a munkát március elsejével, a téli átmeneti közfoglalkoztatás keretében az önkormányzatnál. A dolgozók napi nyolc órában tevékenykednek
Kilencvenöten vették fel a munkát március elsejével, a téli átmeneti közfoglalkoztatás keretében az önkormányzatnál. A dolgozók napi nyolc órában tevékenykednek (100% állami támogatás mellett) a város intézményeiben. A program keretében így tavaly november óta kétszázötvenhatan jutottak munkához, és szerezhetnek új szakképesítést.
A novemberben indult téli közfoglalkoztatás keretében Kiskunfélegyházán az első lépcsőben 161 fő jutott munkához, és kapott lehetőséget egy szakképzettség – alapkompetencia fejlesztés, motorfűrész kezelő, ECDL, konyhai kisegítő – megszerzéséhez. A közfoglalkoztatási programban részvevők olyan képzést kapnak, amellyel a nyílt munkaerő-piacon történő elhelyezkedési esélyeik növekedhetnek. Az ingyenes képzés ideje alatt a résztvevők a nyolc órás közfoglalkoztatási bért kapják meg, tehát bruttó 77 300 forintot. A második lépcsőben újabb 95 fő foglalkoztatása oldódik meg április végéig.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 18:00, szombat | Külföld
Sári Zsolt: a magyar múzeumok jövőjét is érintő szakmai kérdésekről tanácskoznak az ICOM párizsi ülésén
A magyar múzeumok jövőjét is érintő, átfogó szakmai kérdésekről tanácskoznak a fennállásának 80. évfordulóját ünneplő Múzeumok Nemzetközi Tanácsa (ICOM) csütörtöki ülésén Párizsban
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 27. 06:40, szombat | Sport
Vb-2026 - A franciák simán nyerték a norvégok elleni csoportrangadót
A legutóbb ezüstérmes francia válogatott 4-1-re legyőzte a tartalékosan felálló norvég csapatot pénteken a labdarúgó-világbajnokság I csoportjának bostoni mérkőzésén, így elsőként jutott tovább,
