Hírek
2011. Szeptember 10. 14:41, szombat |
Belföld
Forrás: STOP
260 lóerővel búcsúzik a Honda a kétliteres szívómotortól
Elkészült a Honda Civic Type R MUGEN 2.2, ami a szívómotorokból előcsalt kőkemény lóerőknek állít emléket.
Véget ér a Honda kétliteres, K20 kódjelű szívó benzinmotorjának gyártása. Ez a motor korábban olyan teljesítményeket pakolt turbó nélkül a Civic Type R és az S2000 motorfedelei alá, amilyeneket más gyártók még feltöltővel sem tudtak produkálni. Eme bámulatos karriernek állít emléket a Honda a Civic Type R MUGEN 2.2 modellel.
A kétliteres szívómotor űrtartalmát a jubileumi kiadás kedvéért 2.2 literesre - ahogy az a nevéből is kivehető volt - (2156 köbcenti) növelték, egy némi motorvezérlő-tuninggal pedig feltornázták a teljesítményt 260 lóerőre és 240 Nm forgatónyomatékra. Az erő természetesen az első kerekeket hajtja, turbó nélkül.
"A környezetvédelmi előírások miatt az erős szívómotorok ideje lejárt. A Civic Type R MUGEN 2.2 méltó befejezése a K20 motor karrierjének és a szívómotoros Type R-eknek is" - mondta Hiro Toyoda, a Honda házi tuningrészlegének számító MUGEN európai elnöke.
Azt egyelőre nem tudni, hány darabos szériát tervez a Honda a speciális kiadásból.
STOP
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld
Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására
A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll
2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld
Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz
Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.
2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld
Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról
\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.
2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld
ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára
Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.
