Városlista
2025. szeptember 8, hétfő - Mária

Hírek

2024. Április 05. 11:08, péntek | Helyi
Forrás: ugyeszseg.hu

72 órán belül 2 év börtönt kapott tettéért

72 órán belül 2 év börtönt kapott tettéért

A Kiskunfélegyházi Járási Ügyészség jármű önkényes elvétele, ittas járművezetés és rongálás miatt bíróság elé állított egy férfit.

Az elkövető Húsvét hétfőn ittasan, több autót megrongálva egy kávézó nyitott udvarából elindult egy autóval, azonban nem jutott messzire, mert a közelben lévők rácsukták a nagykaput.

A vád szerint a férfi 2024. április 1-jén, délben, ittasan megjelent egy kiskunfélegyházi kávézó nyitott udvarában, majd a tulajdonos engedélye nélkül beszállt az ott parkoló, lezáratlan gépkocsiba és elindult. Manőverezés közben az udvarban több autót összetört, amire az ott dolgozók is felfigyeltek és mielőtt a férfi kihajtott volna, gyorsan becsukták előtte az utcai nagykaput. Az alkalmi sofőrt láthatóan nem zavarta mindez, mert nekihajtott a nagykapunak, végül pedig megállt. Az alkalmazottak ezután megakadályozták azt is, hogy elhagyja a helyszínt, egyidejűleg pedig értesítették a kiskunfélegyházi rendőröket, akik a férfit őrizetbe vették.

A férfi gépjármű vezetői engedéllyel nem rendelkezik.

Az ügyészség a különös visszaesőnek számító férfit az őrizet 72 órás tartama alatt bíróság elé állította. A Kiskunfélegyházi Járásbíróság az elkövető bűnösségét a váddal egyezően megállapította és ezért vele szemben 2 év börtönbüntetést szabott ki, továbbá 2 évre eltiltotta a közügyektől gyakorlásától, 5 évre a járművezetéstől. Az ítéletet mindenki tudomásul vette, így az azonnal jogerős lett.

A rendőrségi szemlén készült képeken a bűncselekmény helyszíne, továbbá a megrongált autó és nagykapu láthatók.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 07. 17:51, vasárnap | Helyi

Rossz döntés volt

„Elsőnek azt akarta, hogy áruljunk kristályt, de meggondolta magát, hogy ebből hamar bukta lesz, így inkább a fű mellett döntött” – mondta a drogterjesztő páros női tagja.

2025. Szeptember 03. 18:37, szerda | Helyi

Elfogták a Tiszaalpár és Kiskunfélegyháza között kutyát kínzó férfit

Egy autó után kötöttek egy kutyát, amit körülbelül 95 km/h sebességgel húztak az aszfalton. Megtaláltuk az ebet és elfogtuk a gazdáját.

2025. Szeptember 02. 14:05, kedd | Helyi

Halálos baleset történt Kiskunfélegyházánál

Egy férfi életét vesztette, ketten pedig súlyosan megsérültek egy balesetben Kiskunfélegyháza külterületén kedden hajnalban - közölte a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság az MTI érdeklődésére.