Hírek
2017. Április 07. 09:34, péntek |
Kék hírek
Forrás: mti - fotó: illusztráció
86 milliónyi áfát csalt el egy hentes testvérpár

A gyanú szerint a Komárom-Esztergom megyében húsüzemet és boltokat üzemeltető férfi testvérpár 86 millió forint áfát csalt el, költségvetési csalás miatt a NAV Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága nyomoz az ügyben
- közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-vel. A tájékoztatás szerint az okozott kár megtérülése érdekében 243 millió forint értékben zárolták az érintett cég, illetve a gyanúsítottak ingatlanjait, vagyontárgyait, köztük 8 millió forint készpénzt.
A gyanú szerint főként Ausztriából és magyar beszállítóktól szerezték be a húsárut, majd azokat papíron román, angol és szlovák cégeknek értékesítették. A valóságban az árut belföldön adták el, így spórolták meg maguknak a belföldi értékesítés után fizetendő áfát - írja közleményében a NAV.
Az akcióban a pénzügyi nyomozók 42 helyszínen tartottak házkutatást, iratokat foglaltak le, a két gyanúsított mellett 15 tanút is kihallgattak.
A Komárom-Esztergom Megyei Adó- és Vámigazgatóság revizorai foglalkoztatotti, leltár- és online pénztárgép ellenőrzést végeztek, míg Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei a húsok követhetőségét vizsgálták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 16. 09:04, szerda | Kék hírek
Balesetet okozott egy rendőrök elől menekülő ámokfutó - Videó
Ámokfutásba kezdett, majd egy taxival ütközött egy járművezetéstől eltiltott sofőr, akit a közlekedési rendőrök akartak ellenőrizni.
2025. Július 15. 07:57, kedd | Kék hírek
Több mint 170 kilogramm drogot foglalt le a rendőrség egy nemzetközi akció során
2025. Július 07. 07:16, hétfő | Kék hírek
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Tizenkilencen megsérültek, köztük tizenegy gyerek abban az ukrán rendszámú autóbuszban, amely vasárnap hajnalban szenvedett balesetet a 442-es főúton
2025. Június 19. 07:09, csütörtök | Kék hírek
Markolatra szerelt lámpával fenyegetőzött a solymári bankrabló
Töltött fegyverre hivatkozott, de csak egy markolatra szerelt lámpával fenyegetőzött az a férfi, aki megpróbált kirabolni egy bankfiókot hétfőn Solymáron. A gyanúsítottat a TEK közreműködésével fogták el.