Hírek
2025. Május 06. 12:56, kedd |
Helyi
Forrás: kurultaj.hu
A 2025. évi Ősök Napja időpontja: augusztus 8-9-10.
A Magyar Turán Alapítvány által életre hívott Magyar Turán Szövetség 2025-ben, augusztus 8-9-10-én rendezi meg a VIII. Ősök Napja ünnepet, az eddig megszokott helyszínen: Bugacon.
Az Ősök Napja, a Kurultaj – Magyar Törzsi Gyűlés mellett a Kárpát–medencei magyarság legnagyobb közös hagyományőrző ünnepe, ahol több mint száz hagyományőrző csapat és a Kárpát-medence minden vidékéről ide érkező magyar közösségek együtt ünnepelnek, és méltósággal emlékeznek, nagy közös őseikre. A magyar társadalmi élet és ünneprend egyik régi hiányossága és adóssága, hogy nem volt egy olyan ünnepünk, amikor a magyarság legnagyobb valós őseiről és az ő történelemformáló szerepükről közösen, méltósággal emlékezhessen meg együtt az egész magyar nemzet.
Az Ősök Napja ünnepség 2011 óta, két évente, minden augusztusban méltó emléket állít Atilla hun nagyfejedelemnek, Árpád vezérlő nagyfejedelemnek, a hun, avar és honfoglaló magyar ősöknek, tiszteleg a honmegtartó pozsonyi csata hősei, és minden időkben a Hazáért életüket áldozó magyar hősök emléke előtt.
A Kárpát-medence legnagyobb hagyományőrző ünnepségén nomád seregszemle, harci bemutatók, nomád vonulás, lovas versenyek és lovas vetélkedők, íjász programok, hagyományőrző sport viadalok, a magyar–hun-avar örökséget bemutató szakmai kiállítások, népzenei és magyar táltos-zenei programok lesznek. Hatalmas ”Nomád szállás” (jurtatábor) és hadi tábor épül, kézműves bemutatók, nagyszabású kézműves vásár, gyermek programok és tudományos ismeretterjesztő előadások fogják jelenteni az ünnep fő programelemeit.
További információk és majd a részletes programok folyamatosan olvashatók lesznek a hivatalos honlapon: www.kurultaj.hu és a hivatalos facebook oldalon: Kurultaj-Magyar Törzsi Gyűlés (közösség) http://www.facebook.com/kurultaj
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 08. 13:27, vasárnap | Helyi
Kedden megnyílik az M5 kunszállási csomópontja
Kunszállás történetének egyik legfontosabb közlekedésfejlesztési mérföldkövéhez érkezett: 2026. február 10-én, kedden délután ünnepélyesen megnyílik a M5-ös autópálya kunszállási csomópont.
2026. Február 05. 09:01, csütörtök | Helyi
Szegedi fővonal: baleset miatt hosszabb eljutási idő, pótlóbusz
A szegedi fővonalon a délelőtti órákban hosszabb eljutási időre kell számítani, Kecskemét és Kiskunfélegyháza között pótlóbuszok szállítják az utasokat baleseti helyszínelés miatt.
2026. Február 04. 13:26, szerda | Helyi
Kigyulladt egy rakodógép Kiskunfélegyháza külterületén
A tűzoltók két vízsugárral fékezték meg a tüzet.
