Városlista
2025. október 13, hétfő - Kálmán

Hírek

2016. Június 11. 14:13, szombat | Helyi
Forrás: Adrienn

A békesség magjához a tisztaság és a rend a legjobb termőföld

A békesség magjához a tisztaság és a rend a legjobb termőföld

Magyarországon a Dózsa György Általános Iskolában próbálták ki először az 5 S japán módszert a Clean Up Japan és több félegyházi cég támogatásával.

Június 10-én (pénteken) az iskola tanulói ünneplőbe öltözve köszöntötték a Clean Up Japan delegációját és városunk vezetőit. Ezt követően a gyerekek a pedagógusok és szülők segítségével, a japán és román segítők irányításával lefestették az iskola kerítését, a mászókákat, a kültéri padokat és kerékpártárolókat. Megújulhatott a közös munka keretei között a távolugró gödör és sportpálya is, de új hálókat is szereltek a futball kapukra és a futópályára is új salak kerülhetett.

Városunk polgármestere Csányi József megköszönte a program megvalósítását segítő japán és román szakemberek munkáját és segítőkészségét, mellyel a gyerekeket rávezették, hogy miként kell tudatosan megóvni és megtisztítani környezetüket. Minden bizonnyal másként fognak tekinteni a diákok ezekre a tárgyakra és őket körülvevő eszközökre, hiszen saját kezük munkája tette széppé és újjá őket.

„Ha tisztán tartjuk a környezetünket, akkor békességet teremtünk magunk körül” – vallja a Clean Up Japan elnöke Yoshihito Tanaka. A Dózsa György Általános Iskola diákjai pedig lehetőséget kaptak arra, hogy segítőik révén elinduljanak egy olyan úton, mely japánban már bevált módszer az iskolák tisztán tartására és a gyerekek környezettudatos nevelésére.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 12. 21:08, vasárnap | Helyi

Csányi József újra megnyerte a polgármester-választást Kiskunfélegyházán

A 2025-ös időközi önkormányzati választáson Csányi József független jelölt ismét bizalmat kapott a kiskunfélegyháziaktól, így továbbra is ő marad a város polgármestere

2025. Október 10. 09:05, péntek | Helyi

Vasárnap rendezik meg a félegyházi állat- és kirakodóvásárt

élegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. október 12., (vasárnap).

2025. Október 09. 22:48, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.