Hírek
2011. December 20. 07:57, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A cigarettáról való leszokás után boldogabb az élet

A dohányzásról való leszokás nem könnyű, de egyre többen teszik meg ezt a nehéz lépést egészségük érdekében.
A szakértők azonban arra is felfigyeltek, hogy ezeknek az embereknek nemcsak a krónikus betegségekre lesz kisebb az esélyük a leszokás után, hanem jelentősen javul az életminőségük is.
A leszokás nehéz, de nem lehetetlen, és a friss eredmények is azt támasztják alá, hogy megéri megpróbálni. A közhiedelemmel ellentétben ugyanis azoknak az életében, akik leteszik a cigarettát, nem nő a stresszes helyzetek száma, éppen ellenkezőleg: nyugodtabbak, kedélyesebbek lesznek - írja az Annals of Behavioral Medicine.
A kutatók elméletüket egy követéses vizsgálatra alapozzák, amelyben olyan emberek vettek részt, akik leszoktak a dohányzásról. Az eredmények azt mutatták, hogy azok, akik kitartottak döntésük mellett, három évvel a nagy elhatározás után kevesebb stresszről és jobb általános kedélyről számoltak be, mint azok, akik nem voltak képesek abbahagyni a dohányzást.
A tudósok szerint eredményeik nagy előrelépést jelenthetnének a leszokást segítő programok fejlesztésében, hiszen a jövőben az életminőség emelkedésével is motiválhatnák a leszokni vágyókat. Hozzátették ugyanakkor, hogy az ok-okozati kapcsolat egyelőre nem bizonyított, így első lépésként ezt kell alátámasztaniuk.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 14. 07:53, hétfő | Belföld
Szünetel hétfőn az okmányokkal és járművekkel kapcsolatos ügyfélkiszolgálás a kormányablakokban
2025. Július 14. 07:50, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul a hét jellemzően 30 Celsius-fok feletti csúcshőmérsékletekkel, majd szerdán hidegfront érkezik, többfelé várható csapadék és a hőmérséklet is kissé visszaesik.
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.