Hírek
2017. Április 14. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
A cirkuszi világnapon háziállatokat és gazdáikat várják országszerte

Háziállataikkal együtt várja a gazdákat szombaton, a cirkuszi világnapon országszerte több utazócirkusz és a Fővárosi Nagycirkusz. Mindenkinek lehetőséget lesz, hogy kedvencével közös attrakciót mutasson be.
A cirkuszi világnap alkalmából szombaton kutyával, macskával, hörcsöggel, madárral vagy bármilyen más háziállatával együtt várják a gazdikat, családokat hogy közös "produkciójukat" közönség előtt is bemutassák - tájékoztatta a Fővárosi Nagycirkusz az MTI-t.
A szervezők az összes résztvevőt ajándékkal jutalmazzák, a legjobbakat pedig meginvitálják a Nagycirkusz manézsába is.
A programon állatsimogatóval, állattrénerek bemutatóival is várják az érdeklődőket, akik sok hasznos információval gazdagodhatnak a háziállatok tartásával, nevelésével kapcsolatban is.
A kezdeményezéshez több utazó cirkusz is csatlakozott, így Székesfehérváron az Aréna Cirkusz, Tiszaújvárosban a Circus America, Szegeden az Eötvös Cirkusz, Kaposváron az Exit Cirkusz, Zalaegesrszegen a Hungária Nagycirkusz, Tapolcán a Magyar Klasszikus Nagycirkusz, Debrecenben a Magyar Nemzeti Cirkusz, Szentendrén a Mr. Gerald Show, a szlovákiai Previzdaban pedig az Utazó Budapest Nagycirkusz várja az önjelölt művészeket.
A világnapot 2007 óta április harmadik szombatján ünneplik, 2010-ig Európai Cirkusznapként tartották számon, azóta azonban világszerte megemlékeznek róla a cirkuszművészeti központok.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.
2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld
Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld
Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen
Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.