Városlista
2025. július 15, kedd - Henrik

Hírek

2011. Július 02. 07:13, szombat | Külföld
Forrás: OrientPress

A demokráciáért tüntettek Hongkongban

A demokráciáért tüntettek Hongkongban

Több tízezren vettek részt a „demokrácia menetén” Hongkongban. A tüntetés apropója, hogy a területet pontosan 14 évvel ezelőtt csatolták vissza a Kínai Népköztársasághoz autonóm területként.

A már-már hagyományos megmozdulásra idén több mint százezer embert vártak. A volt brit gyarmat lakosai szerint a legnagyobb probléma, hogy a helyi kormány nem tudja megakadályozni a helyi ingatlanárak folyamatos növekedését.

A helyzet olyannyira súlyos, hogy az árak meghaladták az ázsiai gazdasági válság előtti (1997-es) rekordszintet is. A Demokrata Párt egyik képviselője, Albert Ho kijelentette: „A kormánynak nem sikerült megoldania a kérdést, és az emberek dühösek amiatt, ahogy a kormány az ügyeket kezeli.”.

Michael DeGolyer, a Hong Kong Transition nevű kutatóintézet igazgatója szerint az elégedetlenség mértéke közelít a nyolc évvel ezelőttihez, amikor majd’ félmillióan tüntettek az akkori kormányzó, Tung Csi-hua népszerűtlen politikája ellen.

A tüntetést még pikánsabbá teszi, hogy a kínai Kommunista Párt ezen a napon ünnepli megalakításának kilencvenedik évfordulóját - írja az fn.hu.

OrientPress Hírügynökség
Kép: hu.wikipedia.org
 

Címkék: hong kong

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 10. 14:00, csütörtök | Külföld

A British Museumba, a bayeux-i kárpit jövőbeni ideiglenes kiállítási helyére látogatott a brit kormányfő és a francia elnök

A British Museumba, a bayeux-i kárpit jövőbeni ideiglenes kiállítási helyére látogatott szerdán Keir Starmer brit kormányfő és Emmanuel Macron francia elnök.

2025. Július 08. 20:31, kedd | Külföld

Már több mint hetven ország állampolgárai jogosultak vízummentes beutazásra Kínába

Július közepétől Kína már több mint 70 ország állampolgárainak biztosít vízummentes belépést az országba.

2025. Július 08. 07:00, kedd | Külföld

Izrael jelentős légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más célpontokra

Az izraeli légierő jelentős, mintegy ötven rakétából álló légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más jemeni célpontokra vasárnap éjjel - jelentette az izraeli hadsereg (IDF) hétfő reggel.