Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2015. Május 11. 12:59, hétfő | Helyi
Forrás: police.hu

A fűben és a szomszédnál elrejtve találták meg a drogot

A fűben és a szomszédnál elrejtve találták meg a drogot

A kiskunfélegyházi rendőrök elfogták és őrizetbe vették azt a férfit, aki a gyanú szerint Kiskunfélegyházán, a Bankfaluban új pszichoaktív anyagot, úgynevezett „zsályát” árult.

Új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntett és kóros szenvedélykeltés vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított büntetőeljárást a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya S. Péter 34 éves helyi lakos ellen.

A rendelkezésre álló adatok alapján a járőrök 2015. május 8-án reggel Kiskunfélegyháza belterületén ellenőriztek egy személygépkocsit. A jármű utasának ruházatából - egy zsálya néven ismert- kábítószergyanús anyag került elő. A lefoglalt anyagra a kábítószer-gyorsteszt pozitív jelzést adott.

A nyomozás adatai alapján a férfi S. Péter helyi lakostól vásárolta az anyagot. A rendőrök a 34 éves férfi tartózkodási helyén tartott házkutatás során az udvaron a derékig érő gazban, illetve egy szeméthalomban elrejtve találtak egy digitális mérleget, valamint a kábítószer készítéséhez és csomagolásához használható eszközöket. A beszerzett információk alapján a férfi szomszédságában lakó sógornőjénél is házkutatást tartottak a rendőrök, ahol szintén különböző kábítószergyanús anyagok kerültek elő, amelyeket a megalapozott gyanú szerint S. Péter rejtett el a lakásban. Az ellenőrzések alkalmával több mint 320 gramm kábítószergyanús anyagot foglaltak le a nyomozók.

A járőrök előállították S. Pétert a rendőrkapitányságra, aki a megalapozott gyanú szerint fiatalkorúaknak is árult kábító hatású anyagot. A 19 éves K. Márk a terhelttől vásárolt „zsálya” fogyasztására rábeszélte 16 éves barátnőjét, aki a szertől rosszul lett. K. Márk helyi lakost kóros szenvedélykeltés vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt - szabadlábon hagyása mellett – gyanúsítottként hallgatták ki a rendőrök. A nyomozás adatai alapján S. Péter egy kalocsai gyermekotthonban élő 15 éves fiúnak is adott el olyan anyagot, amitől a fiatal kórházba került.

A 34 éves terheltet - őrizetbe vétele mellett - gyanúsítottként hallgatták ki a nyomozók, majd előterjesztést tettek előzetes letartóztatásának ügyészi indítványozására, melyet a Kecskeméti Járásbíróság 2015. május 11-én elrendelt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 09:08, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2026. Június 23. 08:38, kedd | Helyi

Közös gyakorlással ünnepelték a Jóga Világnapját

Június 21-én, a Jóga Világnapján ismét közös ünneplésre gyűltek össze városunk jógaoktatói és a jóga iránt érdeklődők.

2026. Június 20. 10:19, szombat | Helyi

XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozó – Magyar Hagyományőrző Napok Tiszaalpáron

2026. június 20–21-én ismét életre keltek a magyar hagyományok a tiszaalpári Várdombon, ahol immár huszonharmadik alkalommal rendezték meg a XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozót és Magyar Hagyományőrző Napokat.

2026. Június 19. 08:39, péntek | Helyi

A tulajdonos élőben figyelte a betörést, végül Budapesten fogták el a gyanúsítottakat

A kiskunfélegyházi tulajdonos élőben nézte végig a lopást, azonban a kamerán keresztül ráordított a betörőre, aki elszaladt. Végül a feltételezett elkövetőt és társát budapesti otthonukban fogták el a rendőrök.