Hírek
2016. December 22. 07:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A Fuvosz szerint pánikgombot kellene beépíteni a kamionokba is
A taxikhoz hasonlóan a kamionokba is kellene építeni egy úgynevezett pánikgombot, a berlini merénylet kapcsán erre hívta fel a figyelmet Peredi Péter, a Fuvarozó Vállalkozók Országos Szövetségének (Fuvosz) főtitkára.
A Fuvosz főtitkára szerint a berlinihez hasonló tragédiák megelőzése érdekében fontos lenne, hogy a fuvarozó társaságok az útvonalterv készítésekor feltüntessék a kamionsofőrök számára a hatóságok elérhetőségét azokban az országokban, városokban, amelyek áthaladnak.
Peredi Péter hangsúlyozta: fontos, hogy a kritikus helyzetekben a sofőrnek legyen lehetősége a gyors segélyhívásra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
