2024. június 26, szerda - János

2020. Február 27. 11:10, csütörtök | Helyi
Forrás: Szerk.

A K2 első magyar meghódítója

Ma (február 27-én) a városi könyvtár Földrajzi szabadegyetem című sorozatának soron következő előadásán a K2 első magyar megmászásáról tart előadást Suhajda Szilárd hegymászó.

Február 27-én, csütörtökön 17 órakor folytatódik a városi könyvtár Földrajzi szabadegyetem című sorozata. Ez alkalommal a K2 első magyar megmászásáról tart előadást Suhajda Szilárd hegymászó.

Bevezetőt mond Bense Zoltán földrajztanár, hegymászó.

A rendezvényt a Nemzeti Kulturális Alap támogatja.

A K2 hegycsúcs Pakisztánban, a Himalája hegységében található, mely a Föld második legmagasabb csúcsa. A Békéscsabáról származó Suhajda Szilárdot a természet iránti rajongása vitte az Alföldről a 8000 méter fölötti magasságokba és első magyarként érte el a 8611 méter magas K2 csúcsát, ami mérföldkő a hazai expedíciós hegymászásban.

Címkék: suhajda szilárd

2024. Június 25. 14:50, kedd | Helyi

Ezt az 5 dolgot tanuld meg, hogy bármikor életet menthess

Nem árt tisztában lenni az alapvető életmentő fogásokkal, amikkel másokon vagy akár saját magadon is segíthetsz.

2024. Június 25. 13:56, kedd | Helyi

Első alkalommal rendeztek erősember-versenyt Kiskunfélegyházán

Egy olyan sportág mutatkozott be Kiskunfélegyházán, amit még eddig soha nem rendeztek meg a városban.

2024. Június 25. 13:47, kedd | Helyi

A pályaudvarokon és a vonatokon is hangsúlyosabb lesz a rendőri jelenlét

Egy európai akció keretében tart ellenőrzést a rendőrség csütörtök reggeltől péntek reggelig vonatokon és pályaudvarokon

2024. Június 24. 09:13, hétfő | Helyi

Sokan ellátogattak a Múzeumok Éjszakájára Kiskunfélegyházán

Az esti vihar ellenére is sokan ellátogattak a Kiskun Múzeumba 2024. június 22-én (szombaton), hogy részt vegyenek a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozaton.