Hírek
2012. Április 27. 07:07, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
A kisebb lakások a legkelendőbbek
A fővárosi lakáspiacon továbbra is 40-60 négyzetméter közöttiek a leginkább kelendőek, de az elmúlt 4 évben legnagyobbat a kisebb, 20-40 m2 közöttiek piaca ugrott.
Derül ki a Duna House legfrissebb elemzéséből. Ha a lakásméret kategóriák vásárlási trendjét vizsgáljuk az elmúlt 4 év vonatkozásában, akkor kiderül, hogy az arányok a kisebb méretek felé mozdultak.
Legnagyobb arányban mindvégig a 40-60 m2 közöttiek fogytak és arányuk picit emelkedett is az évek alatt 36-ról 38 százalékra, de a kisebb, 20-40 közöttieké látványosat nőtt. Ez a kategória 2008-ban még a lakáspiac kb. 25 százalékát uralta, idén már 30 százalékban vásárolják. A vesztes a 80-100 m2 közötti méretkategória volt. Míg a 60-80 közöttiek tartani tudták a 20 százalékos, a 100 fölöttiek az 5 százalékos arányt, addig a 80-100 közöttiek 10 százalékról 6-ra estek vissza. Míg a 20-40 m2 közötti lakások budapesti vásárlási átlaga a válság előtt, 2008-ban 10 millió Ft körül mozgott, addig az elmúlt évben (nominál értéken) már csak 8 milliós átlagon cseréltek gazdát. Ugyanebben a viszonylatban a 40-60 m2 közöttiek 15,5 millióról 13-ra estek.Összességében elmondható, hogy a 20-60 közöttiek adják továbbra is piac nagy részét a fővárosban, de egyre markánsabb arányban.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
