Hírek
2015. Július 24. 21:45, péntek |
Helyi
Forrás: Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelem
A Kiskun Nemzeti Parkban tűz keletkezett
A katasztrófavédelem tűzoltó erői a legmagasabb riasztási fokozatban dolgoznak a Kiskunsági Nemzeti Parkban keletkezett tűz oltásán.
A nyolcszázt hektárt meghaladó területből mintegy tizenhét hektáron ég a borókás, a lángok pedig a fenyőerdőbe is belekaptak. Mivel a terület nehezen járható a tűzoltójárművekkel és az erősödő szél miatt intenzíven terjednek a lángok légi felderítésre is szükség van. A megyei tűzoltósági főfelügyelő irányításával zajló oltási munkálatokban a kecskeméti, kiskunhalasi, kiskőrösi, kiskunfélegyházi és kalocsai hivatásos tűzoltók, illetve a szabadszállási önkormányzati és az orgoványi önkéntes tűzoltók vesznek részt. Rajtuk kívül egy solti egység és egy paksi vízszállító is úton van a helyszínre.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 02. 14:46, kedd | Helyi
Kiskunfélegyházán tartott fogadóórát Lezsák Sándor országgyűlési képviselő
November 27-én került sor Bács-Kiskun Vármegye 4. számú választókerületének országgyűlési képviselője soron következő fogadóórájára.
2025. December 01. 09:03, hétfő | Helyi
Három versenyen értek el sikereket a félegyházi birkózók az elmúlt hétvégén
A Bárány-Almási család gyermekei közül a legkisebb is felnőtt nagyobb testvéreihez és már róla is elmondható, hogy Magyarország bajnoka.
2025. November 29. 21:18, szombat | Helyi
Bemutatták Lezsák Sándor legújabb művét a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban
November 27-én, csütörtökön mutatták be Lezsák Sándor: Habcsók című művét a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.
2025. November 29. 13:25, szombat | Helyi
Tornaszobát avattak a Gátéri Liget Óvodában
Ünnepélyes keretek között adták át csütörtök délután a Gátéri Liget Óvoda új tornaszobáját.
