Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2017. Május 22. 07:27, hétfő | Belföld
Forrás: mti

A maga korában is nagyon népszerű volt a Körhinta című film

A maga korában is nagyon népszerű volt a Körhinta című film

Fábri Zoltán Körhinta című alkotása a maga korában is nagyon népszerű volt, ezért is volt rendkívül sérült a film eredeti negatívja - mondta a Filmarchívum restaurátora és egyben filmtörténész az M1-en vasárnap.

Fazekas Eszter elmondta, hogy a Körhinta eredeti negatívjáról 140 kópiát készítettek korábban, ezáltal sérült a kameranegatív, számos kocka is hiányzott belőle. Ezt újította fel és digitalizálta a Magyar Nemzeti Filmalap igazgatóságaként működő Magyar Nemzeti Filmarchívum.

A munka január végén kezdődött el és szinte közvetlenül a májusi cannes-i filmfesztivál előtt fejeződött be - jegyezte meg a szakember.

A Körhinta nemzetközi sikere az 1956-os cannes-i filmfesztiválon indult, ahol Francois Truffaut még a Cahiers du Cinema ifjú filmkritikusaként ezt a filmet tartotta a nagydíjra érdemesnek, és Törőcsik Marinak adta volna a legjobb női alakítás díját - idézte fel Fazekas Eszter.

A filmet az idei 70. cannes-i filmfesztiválon újra műsorra tűzték a nagy klasszikusok felújított változatát bemutató programban, a Cannes Classics-ban.

Címkék: film, körhinta

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld

Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz

Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld

Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról

\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.