Városlista
2025. május 25, vasárnap - Orbán

Hírek

2017. Február 09. 09:07, csütörtök | Helyi
Forrás: Adrienn

A magyar irodalom barkácsoló kismesterének tartotta magát

A magyar irodalom barkácsoló kismesterének tartotta magát

Városunk szülöttére, Móra Ferencre emlékeztek halálának 83. évfordulóján február 8-án a félegyháziak a Daru utcai szobránál.

A magyar széppróza klasszikusának életét, munkásságát - aki újságíróként, régészként, muzeológusként és könyvtárosként is a magyar kultúra ügyét szolgálta mindhaláláig - Csányi József polgármester és Juhász István, városunk díszpolgára méltatta.

Ez az emlékezés is vezessen el bennünket Móra Ferenc könyveihez. Mert aki Mórát olvas, az műveltebbé, megértőbbé, bölcsebbé válik – mondta megemlékező beszédében Juhász István.

A köszöntőket követően városunk elöljárói, intézményei és egyesületei elhelyezték tiszteletük koszorúit, virágait Móra szobrának lábánál.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 25. 09:52, vasárnap | Helyi

Turisztikai kerékpárutat avattak Petőfiszálláson

2025. Május 24. 17:19, szombat | Helyi

Testvérvárosunk, Feltre gyöngyszemei fotókon

A feltrei testvérvárosi F-Cube fotókör alkotásaiból nyílt kiállítás a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban május 23-án.

2025. Május 24. 16:45, szombat | Helyi

Emberi sorsok lenyomatai képekben és lírában

Különleges élményben volt részük mindazoknak, akik ellátogattak a Móra Ferenc Művelődési Központba május 23-án a „Gubcsi-zsáner – Attila színben, Lajos lírában” című kiállításmegnyitóra.

2025. Május 24. 16:07, szombat | Helyi

Felvonulással vette kezdetét a pásztortalálkozó

Pásztortalálkozó színesíti a Városalapítók Hetének programsorozatát, mely felvonulással vette kezdetét városunk főutcáján május 24-én szombaton délelőtt.