Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2016. December 28. 16:00, szerda | Helyi
Forrás: Szabad Föld

A magyar ügyfeleken keresnek a legtöbbet a bankok

A magyar ügyfeleken keresnek a legtöbbet a bankok

Látványosak az eltérések a közép- és kelet-európai bankszektorban az egyik legnagyobb hitelminősítő, a Fitch Ratings szerint.

A szervezet nemrégiben vizsgálta meg, hogyan „muzsikálnak” a régió pénzintézetei. Kiderült, a bankok keresnek a legtöbbet az ügyfeleken.

A válság után lassan kezd magához térni a középső európai régió, Szlovákiában, Csehországban és Lengyelországban egész szépen alakul a hitelezési növekedés (a legjobban Szlovákiában nőtt), de a magyar bankok sem panaszkodhatnak nagyon.

A szakértők szerint jövőre stabilizálódhat a hazai piac. Igaz, Bulgáriában és Szlovéniában úgy tűnik, nem ért még véget a hitelválság.

Szintén jó hír lehet a magyaroknak, hogy adósság terén abszolút középmezőnybe tartozunk, a magyar háztartások eladósodottsága az átlagoshoz képest egyáltalán nem magas – állapítja meg a vizsgálat. A szlovák bankok hitelállományának majd’ fele jelzáloghitelekből áll össze, míg a bolgároknál a vállalati hitelek dominálnak – írja összefoglalójában a Portfolio.hu.

Amiben viszont kiemelkednek a magyar bankok: arányaiban ők keresnek a legtöbbet az ügyfeleken.

Szintén kiemelkedő a magyar bankrendszer külföldi finanszírozása (bár az utóbbi időben csökkent), még mindig nálunk a legmagasabb ez az arány, 21 százalék.

A Fitch egyébként derűlátó a magyar bankrendszert illetően, a felmérés szerint stabil a pénzintézetek helyzete, ehhez minden bizonnyal az is kellett, hogy idén majdnem felére csökkent a bankadó, illetve gyengült a negatív állami beavatkozás kockázata is. A bankadó csökkenése jövőre is folytatódhat, a Fitch 2,6 százalékos GDP növekedést vár.

Címkék: bank, bankszektor

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 02. 14:46, kedd | Helyi

Kiskunfélegyházán tartott fogadóórát Lezsák Sándor országgyűlési képviselő

November 27-én került sor Bács-Kiskun Vármegye 4. számú választókerületének országgyűlési képviselője soron következő fogadóórájára.

2025. December 01. 09:03, hétfő | Helyi

Három versenyen értek el sikereket a félegyházi birkózók az elmúlt hétvégén

A Bárány-Almási család gyermekei közül a legkisebb is felnőtt nagyobb testvéreihez és már róla is elmondható, hogy Magyarország bajnoka.

2025. November 29. 21:18, szombat | Helyi

Bemutatták Lezsák Sándor legújabb művét a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban

November 27-én, csütörtökön mutatták be Lezsák Sándor: Habcsók című művét a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

2025. November 29. 13:25, szombat | Helyi

Tornaszobát avattak a Gátéri Liget Óvodában

Ünnepélyes keretek között adták át csütörtök délután a Gátéri Liget Óvoda új tornaszobáját.