Hírek
2014. November 13. 12:58, csütörtök |
Külföld
Forrás: Ruvr.ru
A NATO kész védelmezni a Baltikumot Oroszország teljes szétzúzásáig
A hét közepén Észtországban tetőzik a NATO vezérkari gyakorlata, a Trident Juncture.
A hét közepén Észtországban tetőzik a NATO vezérkari gyakorlata, a Trident Juncture. A Baltikumban november 9. és 17. között az atlanti szövetség a kis Észtország „ellenséges nagyhatalom” inváziójával szembeni védelmét gyakorolja be.
Az orosz védelmi minisztérium bejelentette, hogy a gyakorlat demonstratív módon Oroszország-ellenes és provokatív, mert ugyanis Észtország közelében Oroszországon kívül más „nagyhatalom” egyszerűen nincs. A manőverekben csaknem másfélezer törzstiszt vesz részt. Azonban a katonai tömb minden alapvető vezérkara – a brüsszeli fő vezérkartól a norvégiai Stavangerig és az olaszországi Nápolyig – mind érintett a gyakorlatban. A NATO Oroszország elleni játékai soha nem voltak ennyire nagy földrajzi kiterjedésűek. De ez még csupán a kezdet.
Szeptemberben Washington amellett döntött, hogy növeli a szövetség kelet-európai gyakorlatainak mennyiségét, tekintettel Oroszország állítólagosan agresszív ukrajnai magatartására. Tulajdonképpen most már a NATO folytonosan gyakorlatozik Kelet-Európa területén. Jens Stoltenberg NATO-főtitkár egy héttel a Trident Juncture előtt bejelentette, hogy a „kollektív védelem fokozása érdekében” a szövetség az idén összesen 200 hadgyakorlatot fog tartani. Ami azt jelenti, hogy kb. kétnaponta katonai manőverekre lehet számítani.
Ennyire nyíltan és pimaszul lépni fel nukleáris hatalommal szemben már-már kész őrület – mondja Stephen Lendman amerikai író, politológus és rádió-műsorvezető.
Az USA jelenleg „kulcsproblémának” tartja Kínát és Oroszországot. Kína alapvetően gazdasági, míg Oroszország katonai probléma. Csakis nukleáris fegyvere és hordozóeszközei vetekedhetnek az amerikaiakkal. Elképzelhető-e e két hatalom háborúba torkolló konfrontálása? Az a benyomás alakul ki, hogy Washingtonban nem egészen normális emberek foglalkoznak politikával.
Amint a Die Welt németországi lap jelenti, a NATO fontolóra vette azt a lehetőséget, hogy a jövő évben páratlan nagyságrendű hadgyakorlatot rendez az orosz határ közelében 25-40 ezer katona részvételével. A NATO észak- és közép-európai egyesített erőinek parancsnoka, Hans Lothar Domröse német tábornok nyíltan kijelentette a német médiák előtt, hogy a tervezett gyakorlatot „Moszkva lépéseire adandó válasznak” kell tekinteni.
Mindezek a készülődések semmiképpen sem kapcsolódnak az állítólagos orosz veszélyhez, mert Moszkva részéről Európát semmi sem fenyegeti– mondta Dmitrij Vjatkin orosz parlamenti képviselő.
Az a politika, amelyet napjainkban az Egyesült Államok és szövetségesei folytatnak Európában, nem veszély elhárítására irányul, hanem arra, hogy annak látszatát keltse. Újabb NATO-bázisok létesítése, a tömb katonai infrastruktúrájának gyarapítása, gyakoribb manőverek Európában – mindez újabb kiadásokra ösztönzi az európai országokat és arra irányul, hogy nyugtalanságot teremtsen az európai szövetségesek körében.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 21. 07:52, csütörtök | Külföld
A bitcoin történelmi csúcson, 94 ezer dollár fölött
2024. November 19. 07:51, kedd | Külföld
Kreml: minőségileg új helyzetet teremt egy olyan döntés, amely megengedi a mélységi csapásokat Oroszország ellen
Oroszország abból indul ki, hogy minőségileg új helyzetet teremt egy arról meghozott döntés, hogy ATACMS rakétákkal csapások mérhetők Oroszország belsejébe - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője hétfőn újságíróknak.
2024. November 18. 07:49, hétfő | Külföld
Joe Biden jóváhagyta, hogy az ukrán haderő mélységi támadásokat hajtson végre oroszországi célpontok ellen amerikai fegyverekkel
Joe Biden amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukrán haderő mélységi támadásokat hajtson végre oroszországi célpontok ellen amerikai fegyverzet bevetésével - közölték amerikai kormányzati tisztségviselők vezető amerikai médiumokkal.
2024. November 15. 08:06, péntek | Külföld
Kijev tagadja, hogy nukleáris fegyver készítését tervezi
Az ukrán külügyminisztérium tagadta azt a médiában megjelent információt, miszerint Ukrajna saját atombombát készíthetne, amennyiben az Egyesült Államok lecsökkenti a katonai segítség mértékét –