Hírek
2025. Május 14. 13:48, szerda |
Helyi
Forrás: Cs.Adrienn
A születés maga a csoda
A Születés Hete alkalmából a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár kibővített Betűbölcsi keretében várta a téma iránt érdeklődőket május 13-án délelőtt.
A Születés Hete tizenöt esztendős múltra visszatekintő országos rendezvénysorozat, amely a gyermekvállalás miatt új szerepekkel és szerepkonfliktusokkal szembenéző nő és családja számára független, hiteles segítséget kínál az információk közti tájékozódáshoz.
A Kiskunfélegyházi
Védőnői Szolgálat és a Nagycsaládosok Egyesülete által szervezett rendezvényen Abonyi Szilvia könyvtárigazgatónő köszöntőjét követően a várandósság, a szülés és az életkezdet időszaka került a figyelem középpontjába.
Elsőként Recskiné Bódog Kitti személyi edző, pre- és posztnatális trénertől tudták meg az érdeklődők, hogy miként lehetnek fitt anyukák. Őt Gulyásné Kis Adelina tanácsadó szakpszichológus, relaxációs terapeuta követte, aki előadásában arról beszélt, hogyan tud egy édesanya megbirkózni a terhessége alatti, majd a szülés után fellépő testi – lelki változásokkal.
A rendezvény ideje alatt játszósarok működött a terem hátsó részében, hogy a kisgyermekes anyukák is figyelemmel tudják kísérni az előadásokat. A szervezők pedig amellett, hogy gondoskodtak a finom ropogtatni való falatokról is, még tombolasorsolást is tartottak a résztvevők között.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 08. 13:27, vasárnap | Helyi
Kedden megnyílik az M5 kunszállási csomópontja
Kunszállás történetének egyik legfontosabb közlekedésfejlesztési mérföldkövéhez érkezett: 2026. február 10-én, kedden délután ünnepélyesen megnyílik a M5-ös autópálya kunszállási csomópont.
2026. Február 05. 09:01, csütörtök | Helyi
Szegedi fővonal: baleset miatt hosszabb eljutási idő, pótlóbusz
A szegedi fővonalon a délelőtti órákban hosszabb eljutási időre kell számítani, Kecskemét és Kiskunfélegyháza között pótlóbuszok szállítják az utasokat baleseti helyszínelés miatt.
2026. Február 04. 13:26, szerda | Helyi
Kigyulladt egy rakodógép Kiskunfélegyháza külterületén
A tűzoltók két vízsugárral fékezték meg a tüzet.












