Hírek
2012. Február 02. 12:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A túlsúlyosaknál gyakoribbak a bőrproblémák
Fiataloknál, különösen serdülőknél gyakori probléma a pattanásos bőr, amelynek kialakulásában jelentős szerepet játszik a túlsúly és a nem megfelelő étrend.
Állítja egy új tanulmány, amely a The Archives of Dermatology című folyóiratban jelent meg.
Egy legújabb kutatás bebizonyította, hogy a túlsúly és a pattanásos bőr között összefüggés található, különösen a serdülő lányok és a fiatal nők körében. Az adatok tanúsága szerint a probléma a tizenévesek húsz százalékát érinti.
Az aknés (pattanásos) bőr és a túlsúly közötti kapcsolatot vizsgáló legújabb kutatás 3600 tinédzser adatait dolgozta fel. Részletesen vizsgálták a fiatalok testsúlya és bőrproblémái közötti összefüggést, amelyet korrigáltak a pattanások kialakulásában, valamint figyelembe vettek egyéb tényezőket is, mint az étrend és az életkor.
A vizsgálati eredmények kimutatták, hogy a túlsúlyos vagy elhízott tizenévesek körében jóval gyakrabban fordulnak elő pattanásos bőrproblémák, mint normál testsúlyú társaiknál. A pattanások kialakulása ezen kívül az egészségtelen étrenddel is összefüggésben áll: a cukros üdítőitalok és a zsíros, egészségtelen élelmiszerek túlzott fogyasztása a hízás mellett a pattanások kialakulásához is hozzájárul.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk
2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -
2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába
- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.
2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben
A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben
