Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2023. Július 04. 16:34, kedd | Helyi
Forrás: hazipatika.com

Államosítják a CT- és az MR-vizsgálatokat

Államosítják a CT- és az MR-vizsgálatokat

Államosítják a CT-és MR-vizsgálatok a költségvetési törvényhez beadott új módosítások szerint. A módosítás a kórházi gyógyszertárakat is érinti.

A jövő évi költségvetési törvényhez beadott módosítások szerint a nagy értékű képalkotó diagnosztikai szolgáltatások, vagyis az MR- és CT-vizsgálatok államosítását, valamint a kórházi patikák kiszervezését készítette elő a kormányzat - írja a Népszava. A módosítás szerint 2024 novembertől csak az állam végezhet közfinanszírozott képalkotó, CT- és MR-vizsgálatokat. Az ilyen vizsgálatokat végző magánszolgáltatóknak ugyanis megszűnik a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőtől (NEAK) kapott finanszírozásuk

Jelenleg a CT- és MR-vizsgálatok egyharmadát végzik magáncégek, ezek vagy a teljes szolgáltatást biztosítják, vagy a kórházakban közreműködőként vesznek részt.

Az utóbbiakkal kapcsolatos szerződéseket a kórházaknak, szakrendelőknek fel kell mondaniuk, újakat pedig nem köthetnek. Az érintett szolgáltatók a megszüntetett szerződésekért kártalanításban részesülnek, ennek összegét később a területért felelős miniszter rendeleteben határozza meg, illetve felajánlhatják gépeiket megvételre az államnak.

A kórházi gyógyszertárakat is érinti a módosítás

A kórházi patikák esetében viszont a kiszervezés a cél. Az állam ugyanis közbeszerzési eljárás keretében megpályáztatja a mintegy 107 kórházi gyógyszertár működtetését. Ezt az egységes színvonalú szolgáltatás biztosításával indokolták.

Egy másik módosítás szerint a már terápiás dózisú hatóanyagot tartalmazó étrendkiegészítőket és vitaminokat pedig csak gyógyszertárakban lehet majd kapni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 15:24, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2025. Szeptember 16. 12:15, kedd | Helyi

Sokba kerül a reggeli száguldozás

Vármegyénkben egy hét alatt 64 rendőri intézkedést igénylő baleset történt, amelyekben tizenkilencen sérültek meg.

2025. Szeptember 16. 11:48, kedd | Helyi

Október 1-től már benyújtható a háromgyerekes anyák kedvezményéről szóló adóelőleg-nyilatkozat

A három gyermeket nevelő anyáknak október 1-től nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a törvényben meghatározott, munkával megszerzett jövedelmeik – így például a munkabér – után.

2025. Szeptember 15. 12:14, hétfő | Helyi

Abonyi Imre tiszteletére versenyeznek a hajtók Bugacon

Idén ismét Bugac ad otthont a fogathajtás egyik legjelentősebb hazai eseményének, az Abonyi Imre Emlékversenynek, amelyet szeptember 18-21. között rendeznek meg.