Hírek
2013. November 20. 17:52, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
"Álruhás" országjárásba kezdett Vona Gábor

Összesen több mint egy tucat állomása lesz annak az "álruhás" országjárásnak, amelynek keretein belül Vona Gábor egy-egy hétköznapi munkakörben próbálja ki magát egy-egy nap erejéig. Erről a Jobbik elnöke beszélt szerdán az MTI-nek.
Ismertette: eddig két állomása volt programjának: először múlt szerdán egy recski étteremben dolgozott pincérként, most kedden pedig a közmunka-programban vett részt Gyöngyöspatán. Elmondta: még 8-10 ilyen alkalom biztosan lesz, de nem tartja kizártnak, hogy ezután is folytassa ezt a tevékenységet. A következő alkalommal - pénteken - a kiskereskedelemben dolgozik majd - tette hozzá.
Elmondta azt is: az országjárásnak kettős célja van. Egyrészt szerinte "a politika nagyon gyakran elszakad a mindennapok valóságától" és úgy hoz döntéseket, hogy nem látja az ágazatban dolgozók problémáit. Ezért ezzel a programjával "ezt az aspektust is szeretné pártelnökként, miniszterelnök-jelöltként megismerni". Úgy fogalmazott: "jellemfejlődés szempontjából minden politikusnak" csak tanácsolni tudja a munkanapjaik bizonyos százalékát "az emberek között töltse".
A másik ok, hogy szeretné megismerni konkrét ágazatok, területek problémáit, hogy az adott ágazatról pontos információkat szerezzen, amit fel tud használni a Jobbik választási programjának finomítása, aktualizálása során is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.
2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld
Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány
A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat