Városlista
2026. február 4, szerda - Ráhel

Hírek

2015. December 13. 07:38, vasárnap | Helyi
Forrás: Adrienn

Annak ellenére is szeret, hogy tönkretettük a világot

Annak ellenére is szeret, hogy tönkretettük a világot

A harmadik gyertyaláng is fellobbant városházánk adventi koszorúján december 12-én (szombaton). Az eseményt Rónaszéki Gábor a Sarlós Boldogasszony Templom plébánosa tette ünnepivé és meghitté szavaival.

A találkozás helye mindig széppé és kedvessé válik a számunkra, ha olyan valakivel találkozunk, akit igazán szeretünk. Isten számára ez a világ kedves hely, mert itt azok élnek, akiket ő nagyon szeret. Azzal együtt is, hogy elrontottuk, tönkretettük ezt a világot. Szépnek látja világunkat és szépnek lát bennünket is. - mondta az ünnepi gyertyagyújtásra összesereglett érdeklődőknek Rónaszéki Gábor plébános.

Az ünnepi készülődés forgatagában jólestek mindenkinek a szívet melengető szavak és a Királyi Szakácsok által kínált - testet is átmelegítő - forró italra is volt kereslet, csakúgy mint a péksüteményekre.

Az eseményt a Constantinum óvodásai színesítették betlehemes előadásukkal, melyet Posszert Gyuláné és Patak Zsuzsanna tanított meg a gyerekeknek. Megható volt a pici subában kucorodó apró óvodások és a Máriának, Józsefnek öltözött gyerekek magával ragadó játéka, akik mosolyogva, kipirult arccal csilingelték el Jézus megszületésének történetét.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 04. 13:26, szerda | Helyi

Kigyulladt egy rakodógép Kiskunfélegyháza külterületén

A tűzoltók két vízsugárral fékezték meg a tüzet.

2026. Február 04. 08:53, szerda | Helyi

Jótékonysági motorozás a legkisebbekért

2026. Január 29. 17:36, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2026. Január 29. 15:13, csütörtök | Helyi

Forgalmi rend változás a Mónus Illés utcában

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a Mónus Illés utcában a mai naptól egyirányúsítás lép életbe.