Hírek
2012. Február 10. 13:57, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Asztmát okozhat a túlzott üdítőfogyasztás

A nagy mennyiségű üdítőital fogyasztása védtelenebbé tesz az asztma és a krónikus obstruktív tüdőbetegség (COPD) kialakulása ellen – mutatott rá egy új tanulmány.
A Zumin Shi, az Adelaide Egyetem professzora által végzett kutatás keretében mintegy 17 ezer 16 éves és annál idősebb személyt kérdeztek 2008 és 2010 között üdítőital fogyasztási szokásaikról. A kutatási eredmények azt mutatták, hogy minden tizedik felnőtt naponta több mint fél liter üdítőt fogyaszt.
Közülük, akik napi több mint fél litert fogyasztottak, 13,3 százalékuknál alakult ki asztma és 15,6 százalékuknál COPD. Zumin hozzáteszi: „az egészséges étel-és italfogyasztás létfontosságú az olyan krónikus betegségek megelőzésében is, mint az említettek” írja a The Times of India.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 14. 07:53, hétfő | Belföld
Szünetel hétfőn az okmányokkal és járművekkel kapcsolatos ügyfélkiszolgálás a kormányablakokban
2025. Július 14. 07:50, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul a hét jellemzően 30 Celsius-fok feletti csúcshőmérsékletekkel, majd szerdán hidegfront érkezik, többfelé várható csapadék és a hőmérséklet is kissé visszaesik.
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.