Hírek
2014. Március 06. 08:38, csütörtök |
Belföld
Forrás: Fábián Adrienn
Az állatok is gyászolnak
Nem csak a mi életünkben, hanem az állatokéban is minden megváltozik, ha egy hozzájuk közel álló fajtársuk vagy ember távozik az élők sorából.
Nem csak a mi életünkben, hanem az állatokéban is minden megváltozik, ha egy hozzájuk közel álló fajtársuk vagy ember távozik az élők sorából.
Például ha egy elefántcsorda egyik tagja elpusztul, akkor a többi elefánt megpróbálja a hatalmas testet újra felállítani. Végül elfogadják a halál tényét, de napokon keresztül visszatérnek az elhullott állat teteméhez és virrasztást tartanak.
A csimpánzok haláltudata és gyásza nagyon fejlett, sokkal fejlettebb, mint azt gondolnánk. A legújabb megfigyelések azt mutatják, hogy előre megérzik a hozzátartozóik halálát.
A páviánok addig hordják körbe halott kölyküket a hátukon, ameddig csak lehet. Ha pedig egy majom haldoklik, a közel álló fajtársak feltűnően többet simogatják, mint egyébként. A majomanyák kölykeik elvesztésekor óriási elválási fájdalmat mutatnak.
Háziállatainknál figyelhetjük meg a legjobban a gyász, hiszen mellettünk élnek. Számos kutya és macska válik feltűnően csendessé, ha elveszíti gazdáját. Visszahúzódó lesz és egy darabig az ételt sem fogadja el
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
