Hírek
2011. Július 27. 14:41, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Az okostelefonok árthatnak a szemnek
Bár az okostelefonok használata rengeteg előnnyel járhat, a szakértők szerint a készülékek az egészségünknek is árthatnak.
Mivel ugyanis a képernyőn minden szöveg apró betűkkel jelenik meg, így a telefont egyre közelebb tartjuk az arcunkhoz, ami szemszárazsághoz vagy fejfájáshoz is vezethet.
A kutatók szerint a jelenség oka, hogy az okostelefonokon immár internetezni vagy könyveket olvasni is tudunk - a betűk azonban annyira apróak, hogy a készüléket nagyon közel kell tartanunk az arcunkhoz ahhoz, hogy lássuk a szöveget. Ezzel azonban nagyon megterheljük a szemünket - írja a Vision Science.
Különösen igaz ez azokra, akik szemüveget vagy kontaktlencsét hordanak, az ő szemük ugyanis alapvetően sokkal erősebben dolgozik azért, hogy tiszta képet alkosson a körülöttünk lévő világról. A megerőltetés miatt pedig olyan tünetek jelentkezhetnek, mint például a szemszárazság, a homályos látás vagy a fejfájás.
Az orvosok szerint azonban ezek a problémák egy egyszerű lépéssel megelőzhetőek: növelni kell a készülék által megjelenített karakterek méretét. Ez különösen akkor fontos, ha hosszabb időn keresztül olvasunk a telefonunkon.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld
Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására
A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll
2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld
Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz
Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.
2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld
Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról
\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.
2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld
ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára
Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.
