Hírek
2020. December 14. 15:54, hétfő |
Helyi
Forrás: Bense Zoltán
Az öröm gyertyája ragyog a Batthyányban
A harmadik gyertya a hit, remény, öröm és a szeretet négyese közül az örömöt jelképezi.
Advent harmadik vasárnapját követő hétfőn újból megszólaltak a Batthyány Lajos Általános Iskola hangszórói, melyen keresztül a 8.z osztályos Kormányos Ágnes, Marton Tímea és Szedlacsek Szintia mondták el gondolataikat.
Ezután Vargáné Oláh Zsuzsanna Judit intézményvezető köszöntője következett, majd a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei döntőjének helyezettjei gyújtották meg a harmadik gyertyát. A fény ragyogni kezd a szívünkben, elárasztja a béke és a boldogság érzése.
Aranyosi Ervin soraival köszöntjük e szép ünnepet:
„Advent, harmadik vasárnap
örömgyertyát gyújtunk,
rózsaszínre vált a lelkünk,
nem nyomaszt a múltunk.
Közeledik a Karácsony,
öröm gyúl lelkünkben,
a szeretet és a hála
vendég életünkben.
Az Adventi várakozást
még az is fokozza,
hogy minden nap, a Karácsonyt,
még közelebb hozza.
A szeretet ünnepére
készül minden lélek.
Három gyertya lángja fénylik,
s hálatelt az ének.”
Fotó: Keserű Szilvia
Szöveg: Bense Zoltán intézményvezető-helyettes
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 10. 15:15, hétfő | Helyi
Gizike nénit 90. születésnapján köszöntötték
Horváth Józsefné, Gizike néni a hosszú élet titkát így foglalta össze: „Hittel, szorgalommal és tisztességgel éljük az életünket, és akkor minden megadatik, ami a földi léthez szükséges.”
2025. November 10. 12:23, hétfő | Helyi
A Platán Iskola tanulói országos sikert értek el az Apáczai-pályázaton
A győri Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán és Társadalomtudományi Kara Apáczai Csere János születésének 400. évfordulója alkalmából versíró és képzőművészeti pályázatot hirdetett.
2025. November 10. 10:17, hétfő | Helyi
Adventi kézműves kiállítás a Móra Ferenc Művelődési Központban
A Móra Ferenc Művelődési Központ idén is szeretettel várja az érdeklődőket Adventi kézműves kiállítására, ahol egyedi, kézzel készült díszek, ajándéktárgyak és ünnepi dekorációk sora fogadja a látogatókat.
2025. November 10. 09:43, hétfő | Helyi
Nagy sikerrel zárult Fricska Irén El Camino úti beszámolója
November 6-án, csütörtökön különleges élményben lehetett része mindazoknak, akik ellátogattak Fricska Irén vetítéssel egybekötött úti beszámolójára.
