Hírek
2023. Szeptember 03. 13:44, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Az Országos Mentőszolgálat rangos nemzetközi elismerést kapott a helyszíni stroke-ellátásért

Az Országos Mentőszolgálat idén az Angels-díj legmagasabb, gyémánt fokozatát nyerte el a stroke-esetek korszerű és magas színvonalú helyszíni, prehospitális ellátásáért az ország valamennyi régiójában.
A mentőszolgálat az MTI-hez vasárnap eljuttatott közleményében azt írta: nemzetközi szakmai szervezetek folyamatosan és régiónként is vizsgálták a magyarországi mentőellátás hatékonyságát és színvonalát stroke-betegeknél, az értékelés kiterjedt a stroke-gyanús betegek helyszíni mentőellátására, illetve a kórházba szállítás megszervezésének összes elemére is.
Az elmúlt évi mintegy 30 000 stroke-eset mentőellátási adatainak elemzése alapján az Országos Mentőszolgálat a nemzetközi szervezettől - 152 vizsgált ország között egyedüliként - az ország teljes területén, vagyis mind a hét magyarországi régióban gyémánt fokozatú minősítést kapott - tudatták.
Az Angels-díjat az Európai Stroke Társaság és az Angels nemzetközi szervezet adományozza.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 24. 07:33, szombat | Belföld
HM: látványos bemutatók és szórakoztató programok lesznek a Városligetben a hétvégén
Különleges programokkal várják most hétvégén a Városligetben mindazokat, akik testközelből szeretnének megismerkedni a honvédelemmel; a honvédelem napja és a gyermeknap programjai minden korosztály számára felejthetetlen élményt ígérn
2025. Május 24. 07:30, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az idei év végére elkészül a Budapest-Belgrád vasútvonal modernizálása
Az idei év végére elkészül a Budapestet Belgráddal összekötő vasútvonal modernizálása, a két ország fővárosa így gyakorlatilag karnyújtásra kerül egymástól
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon