Hírek
2016. Május 09. 07:48, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Az új migránsútvonalak indokolhatják az osztrák intézkedéseket
A miniszterelnök belbiztonság főtanácsadója szerint Ausztria fokozott határőrizeti intézkedései arra utalnak, attól tartanak, hogy Ausztria felé tolódik a migránsok útvonala.
Bakondi György az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában ezt annak kapcsán mondta, hogy az osztrák rendőrök vasárnap embercsempészeket, illegális bevándorlókat keresve azosztrák-magyar határátkelőhelyeken fokozott ellenőrzést tartottak. Az intézkedés következtében több mint tíz kilométeres torlódás alakult ki Hegyeshalomnál. Emellett a Brenner-hágónál az olasz határra tervezett kerítésépítési munkálatokat is megkezdte Ausztria.
A belbiztonsági főtanácsadó szerint ezeket a lépéseket nyilván az illegális migráció folytatódásáról, a nyári időszakra várható előrejelzésekről szóló információk indokolják.
Bakondi György hozzátette, jelentős illegális migráció tapasztalható a balkáni útvonalon, Líbiából már más utakon keresztül egyre többen jelennek meg Olaszországban is, s onnan várhatóan Ausztria, illetve Németország felé veszik az irányt a migránsok.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
