Városlista
2025. június 2, hétfő - Anita, Kármen

Hírek

2015. Augusztus 19. 08:46, szerda | Életmód
Forrás: mozgasvilag.hu

Badacsony: panoráma túra

Badacsony: panoráma túra

A Badacsonyt majd\' mindenki láthatta már, aki a Balaton mellett nyaralt Tihany vonalától nyugatra, de van egy olyan gyanúm, hogy közelebbről jóval kevesebben ismerik.

Pedig túralehetőségeket tekintve nincs oka szégyenkezni és akkor a panorámáról nem is beszéltem. Akár szintúton is körbe lehet járni, de van lehetőség combosabb emelkedőket is megmászni. Futóknak is ideális.

Itiner
A sárga turistajelzést a Badacsony vasútállomástól követjük a Park utca - Római út - Kisfaludy Sándor utca útvonalon. (Kocsival érkezők ezt a szakaszt akár ki is hagyhatják és leparkolhatnak óránként 300 Ft-ért a Kisfaludy ház után).

A sárga jelzést lecseréljük a pirosra és balra indulunk el, vagyis a Badacsony teteje jobb kézre fog esni. Ha ezt a jelzést követjük, nem nagyon tudunk eltévedni, mert a piros jelzés a Badacsony körüli panorámás szintút, teljesen megkerüli a púpot és visszatér a kiindulási pontra.

Mi viszont picit megvariáltuk és a hegy északi oldalán rátértünk a kék jelzésre (már a nyugati oldalon is találkoztunk a kék jelöléssel, de a Kőkapu és a panoráma kilátópont miatt érdemes még a piroson tovább menni, ahogy mi is tettük).

A kék jelölésről a "kilátópont" feliratú tábla alapján tegyél egy alig százméteres kitérőt, megéri. Nekem jobban is tetszett az innen elém táruló panoráma, mint ami fent várt a Kilátóban.

Szóval kövesd a kék túrajelzést, amíg beleütközöl a piros háromszögbe. Azon először balra fordulj, hogy megmászhasd a Kisfaludy kilátót. Körben belátható a vidék, bár a kilátó dizájnja picit börtönrácsra hajaz és akadályozza is a kilátást, legalábbis fotózásnál mindenképp.

Miután kibámészkodtad magad, menj vissza a piros háromszög jelzésen és kövesd addig, amíg újra megtalálod a piros turistajelzést.

Ezen visszatérsz a sárga jelzésre, ahonnan indultál és vissza is térhetsz a kiindulási pontra.

Összesítés

A Badacsony panoráma túra hossza 10 km, az útvonal szintemelkedése 599 méter, szintideje 3-4 óra, nehézsége könnyű (családi).

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 01. 19:04, vasárnap | Életmód

XIV. Leó pápa: a családoktól függ a népek jövője

2025. Május 24. 07:32, szombat | Életmód

Rovarinvázió miatt átmenetileg bezár a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár

Rovarinvázió miatt az év végéig nem lesz látogatható a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár - jelentették be egy budapesti sajtótájékoztatón csütörtökön.

2025. Május 23. 07:27, péntek | Életmód

Megkezdődik a gondosórák kiküldése a 80 éven felülieknek

A 80 év felettiek hamarosan külön igénylés nélkül megkapják a \"gondosórát\" minden vármegyében - jelentették be csütörtökön sajtótájékoztatón Szentendrén.