Hírek
2016. November 11. 14:41, péntek |
Helyi
Forrás: Adrienn
Belopózott a középiskolások közé is a boldogság

Kiskunfélegyházán immáron már 4 iskola viselheti a Boldog Iskola címet.
Tavaly már a Platán iskolában elindultak a boldogságórák. A mai napon (november 11-én) a Darvas József Általános Iskola és a Kiskunhalasi SZC Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Szakképző Iskolája és Kollégiuma mellett a Móra Ferenc Gimnázium mind a 16 osztálya bekapcsolódott a programba. Ez azt jelenti, hogy több száz fiatalnak nyílik lehetősége megismerkedni a pozitív életszemlélettel, és kap segítséget ahhoz, hogy megtanulja értékelni a mindennapokban rejtőző boldogságot.
A Boldog Iskola cím elnyerésének az a feltétele, hogy az iskolák beépítsék a tanrendjükbe a boldogságórát, ami havi szinten minimum 1 órát jelent. Általában az a tapasztalat, hogy ezt az órát be tudják olvasztani a többi tantárgyba is legyen szó matematika, magyar, vagy etika óráról.
A Boldog Iskola címének átadására Bagdi Bella a Jobb Veled a Világ Alapítvány elnöke és Grófné Czere Anikó, a Kiskunfélegyházi Boldogságklub vezetője látogatott el a Móra Ferenc Gimnáziumba, ahol Rosta Ferenc igazgató köszöntötte az érkező vendégeket. A iskola mozgásszínháza Karinthy-jelenetek előadásával tette hangulatossá a jeles eseményt.
A pályázat elnyerésével az intézmény egy szakmai csomagot is elnyert a Jobb Veled a Világ Alapítványtól. Valamint azoknak a pedagógusoknak, akik boldogságórát tartanak az intézményben, külön ajándékkal kedveskedett Bagdi Bella a kiskunfélegyházi Dél-100 Kft. jóvoltából, aki egyébként a boldogságórák fő támogatója városunkban.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 13. 07:25, vasárnap | Helyi
Hírek az Ótemplomból
2025. július 13. - ÉVKÖZI 15. VASÁRNAP
2025. Július 13. 07:24, vasárnap | Helyi
Hírek a Szent István templomból
2025. július 13. - ÉVKÖZI 15. VASÁRNAP
2025. Július 13. 06:53, vasárnap | Helyi
Lakossági tájékoztató polgármesteri tisztségről történő lemondásról, időközi választás kitűzéséről
2025. Július 12. 14:09, szombat | Helyi
Élvezze a nyári moziélményt a szabadban
Kiskunfélegyháza város önkormányzata és az Ifjúsági Iroda július 12-én és 13-án este szabadtéri moziélménnyel várja az érdeklődőket a Nagyposta melletti parkolóban.