Hírek
2011. November 22. 15:08, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Bionikus kontaktlencsével hamarosan az e-mailjeinket is elolvashatjuk
Miután állatokon már sikeresen tesztelték a legújabb generációs kontaktlencséket, egy lépéssel közelebb kerültünk ahhoz, hogy hamarosan magunk is kipróbálhassuk őket.
Ezek a lencsék már nemcsak a látásunkat javítják: képesek képeket vetíteni a szemünk elé, így akár e-mailjeinket is elolvashatjuk a segítségükkel anélkül, hogy leülnénk a számítógép elé.
Az új technológia megeleveníti a Terminátor című filmben látott futurisztikus világot. A fejlesztők szerint ugyanis éppen úgy képes különféle képeket vagy szövegeket lebegtetve a szemünk elé vetíteni, mint ahogyan azt a film főhősének esetében láthattuk - írja a Journal of Micromechanics and Microengineering.
Az eszközt a washingtoni egyetem munkatársai kísérletezték ki. Véleményük szerint a lencsék viselése teljesen biztonságos, a tesztek szerint pedig a technológia megvalósítható. Van azonban még néhány probléma, amely megoldásra vár: többek között megfelelő energiaforrást kell találni a kontaktlencsék számára, amely nem akadályozza a kényelmes viselést.
Jelenleg ugyanis a 'belső kivetítő' csakis akkor működik, ha a lencsék centiméteres távolságon belül vannak egy vezeték nélküli akkumulátorhoz. Ha azonban a hibákat sikerül kiküszöbölni, nemcsak a videojáték piacon jelenthetnek nagy előrelépést, hanem a közlekedésben vagy az orvostudományban is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld
Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására
A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll
2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld
Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz
Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.
2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld
Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról
\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.
2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld
ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára
Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.
