Városlista
2025. október 13, hétfő - Kálmán

Hírek

2020. Május 14. 10:14, csütörtök | Helyi
Forrás: KEOL

Bölcsőde épülhet Kunszálláson

Bölcsőde épülhet Kunszálláson

Kunszállás régi vágya már, hogy önálló bölcsőde létesüljön a településen - mondta Almási Roland Márk, a Bács-Kiskun megyei Kunszállás polgármestere.

Programjának egyik legfontosabb eleme volt a Családbarát Kunszállás kialakítása, ezen belül pedig egy bölcsőde megvalósítása.

- Az ügyben megtörténtek az első lépések, aminek apropóját a napokban elkészült komplexebb óvodaépület adta. Ennek közelében szeretnék megépíteni ugyanis a bölcsődét, így megvásárolták a szemben elhelyezkedő ingatlant a jövőbeni létesítménynek. A látványtervek elkészültek és benyújtották a pályázatot, aminek eredménye néhány hónapon belül várható. Amennyiben pozitív döntés születik, megkezdhetik a beruházást - tájékoztatott a polgármester.

Almási Roland Márk hozzátette: ha sikerül a megvalósítás, akkor egy 110 négyzetméteres épületben, kezdetben nyolc gyermeket tudnak elhelyezni. További igény esetén ez újabb nyolcfős csoporttal bővíthető.

- Bár a vírushelyzet Kunszállás életében is nyomot hagyott, az élet nem állt meg a településen. Több beruházás folyamatban van és várható is a közeljövőben. Jelenleg az önkormányzat épületének energetikai rekonstrukciós korszerűsítése zajlik, a hivatal épületét hőszigeteléssel, nyílászárókkal és födémszigeteléssel látják el, illetve egy fűtéskorszerűsítés is részét képezi ennek a beruházásnak. Az őszi hónapokban várható egy főutca rekonstrukciós pályázat, aminek keretében megújulnak a járdaszakaszok és parkolószigetekkel gazdagodik a település a főutca mentén - foglalta össze a terveket Kunszállás polgármestere.

(Forrás: KEOL)

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 12. 21:08, vasárnap | Helyi

Csányi József újra megnyerte a polgármester-választást Kiskunfélegyházán

A 2025-ös időközi önkormányzati választáson Csányi József független jelölt ismét bizalmat kapott a kiskunfélegyháziaktól, így továbbra is ő marad a város polgármestere

2025. Október 10. 09:05, péntek | Helyi

Vasárnap rendezik meg a félegyházi állat- és kirakodóvásárt

élegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. október 12., (vasárnap).

2025. Október 09. 22:48, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2025. Október 07. 13:48, kedd | Helyi

Tizedik alkalommal rendezik meg a Kiskunfélegyházi Makettkiállítást és Látványmakettezést

Október 18–19-én ismét megtelik élettel a Móra Ferenc Művelődési Központ Kiskunfélegyházán, ahol immár tizedik alkalommal rendezik meg a Kiskunfélegyházi Makettkiállítást és Látványmakettezést.