Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2016. Október 02. 06:00, vasárnap | Belföld
Forrás: police.hu

Bombával fenyegetőzött egy férfi a fővárosban - elfogták (VIDEÓVAL)

Bombával fenyegetőzött egy férfi a fővárosban - elfogták (VIDEÓVAL)

Bombariadó miatt kellett kiüríteni egy belvárosi mozit.

A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint szeptember 30-án 20 óra 34 perckor a BRFK Tevékenység Irányítási Központjába állampolgári bejelentés érkezett arról, hogy egy férfi agresszíven viselkedik és elmondása alapján két bombát helyezett el egy belvárosi moziban, melyeket fel fog robbantani.

A rendőrök a filmszínházat kiürítették, majd a Készenléti Rendőrség Tűzszerész Szolgálatának munkatársai átvizsgálták az épületet, ahol robbanó anyagot, robbantásra alkalmas eszközt nem találtak.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Bevetési Osztály munkatársai N. Pétert 2016. október 1-jén 9 óra 53 perckor a Budapest XIII., Népfürdő utcában elfogták, majd előállították az V. kerületi rendőrkapitányságra. A férfi gyanúsítotti kihallgatása jelenleg is folyamatban van.

A 36 éves budapesti férfi ellen közveszéllyel fenyegetés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást – őrizetbe vétele mellett – a Budapesti Rendőr-főkapitányság V. kerületi Rendőrkapitánysága. A rendőrök előterjesztést tesznek N. Péter előzetes letartóztatásának indítványozására.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.

2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben

A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben

2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld

A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid

A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben