Hírek
2016. December 28. 07:18, szerda |
Helyi
Forrás: Szabad Föld
Botrány a Balatonnál
Az a növényzet már nem lesz a régi...
CSATORNÁZNAK a balatonszepezdi üdülőövezetben. A hír örvendetes, az azonban már kevésbé, hogy a 71-es főútból kitermelt követ, betont közvetlenül a Balaton partján tárolják. A helybeliek szerint ez hozzájárulhat a tó feltöltődéséhez.
Nyaranta még azt sem engedik meg a nemzeti parkosok, hogy a növényzetet némileg rendezzük – panaszolja Németh Ferenc helytörténész. Most pedig közvetlenül a víz partjára kerül az, amit a munkálatok során kitermelnek.
Hiába ígéri a vállalkozó, hogy amint végeznek, elhordják onnan, a növényzet már nem lesz a régi. Ezt bizonyítandó kisfilmet készített, amely az egyik közösségi oldal jóvoltából bejárta az országot. A helytörténész még november második felében fordult a vízügyhöz, ahonnan december közepén kapott választ. Eszerint a partőr révén a törmelékhalomról már a vízügy is értesült, s a helyszínen tájékozódott.
Megállapította, hogy a lerakat melletti területen a térkép nádast jelöl. Az ügyről tájékoztatták a katasztrófavédelmet és az illetékes kormányhivatalt.
Közben a munkálatok tovább folynak, a Balaton partján az oly’ nagyon féltett növényzet pusztul. Ottjártunkkor több méter magas kő-föld-beton törmelék éktelenkedett a víz partján, letarolva cserjéket, bokrokat, letörve fák ágait.
A kitermelt anyagot csupán ideiglenesen tárolják a tó partján, válaszolta érdeklődésünkre Sebestyén László polgármester, ráadásul semmiféle környezetkárosító anyagot nem tartalmaz.
Abban pedig téved Németh Ferenc, állítja a faluvezető, hogy a növényzethez nem szabad hozzányúlni. Az igaz, hogy az eredeti állapot a halom elhordását követően sem fog helyreállni, mivel a helyén, közvetlenül a Balaton partján létesítik az átemelőt, amely által a szenny a révfülöpi tisztítóba folyik. Németh Ferenc ehhez csak annyit tett hozzá, hogy az átemelő bizonyosan nem vesz igénybe akkora területet, mint amekkorát most letarolnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 09:08, péntek | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Június 23. 08:38, kedd | Helyi
Közös gyakorlással ünnepelték a Jóga Világnapját
Június 21-én, a Jóga Világnapján ismét közös ünneplésre gyűltek össze városunk jógaoktatói és a jóga iránt érdeklődők.
2026. Június 20. 10:19, szombat | Helyi
XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozó – Magyar Hagyományőrző Napok Tiszaalpáron
2026. június 20–21-én ismét életre keltek a magyar hagyományok a tiszaalpári Várdombon, ahol immár huszonharmadik alkalommal rendezték meg a XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozót és Magyar Hagyományőrző Napokat.
2026. Június 19. 08:39, péntek | Helyi
A tulajdonos élőben figyelte a betörést, végül Budapesten fogták el a gyanúsítottakat
A kiskunfélegyházi tulajdonos élőben nézte végig a lopást, azonban a kamerán keresztül ráordított a betörőre, aki elszaladt. Végül a feltételezett elkövetőt és társát budapesti otthonukban fogták el a rendőrök.
