Városlista
2025. július 16, szerda - Valter

Hírek

2011. Augusztus 31. 07:37, szerda | Kék hírek
Forrás: HírTV

Brutális adócsalás: nyomdaszerűen gyártották a számlákat

Brutális adócsalás: nyomdaszerűen gyártották a számlákat

Több száz millió forinttal rövidítették meg a költségvetést azok a gabonakereskedők, akik nyomdaszerűen gyártották a számlákat, és igényelték vissza az adót.

A gabona a vizsgálatok alapján csak papíron létezett, mégis több száz milliós tranzakciós költséget tettek zsebre a kereskedők. Több vállalkozás egymásnak, illetve külföldre is számlázott valódi teljesítés nélkül.

A Fejér megyei revizorok nemrég leplezték le a csaló bandát, de az utólagos vizsgálat kimutatta, már korábban és más cégeknél is történt hasonló áfacsalás. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai tíz hasonló esetet vizsgálnak. (rá)

hírTV

Címkék: csalás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 16. 09:04, szerda | Kék hírek

Balesetet okozott egy rendőrök elől menekülő ámokfutó - Videó

Ámokfutásba kezdett, majd egy taxival ütközött egy járművezetéstől eltiltott sofőr, akit a közlekedési rendőrök akartak ellenőrizni.

2025. Július 07. 07:16, hétfő | Kék hírek

Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben

Tizenkilencen megsérültek, köztük tizenegy gyerek abban az ukrán rendszámú autóbuszban, amely vasárnap hajnalban szenvedett balesetet a 442-es főúton

2025. Június 19. 07:09, csütörtök | Kék hírek

Markolatra szerelt lámpával fenyegetőzött a solymári bankrabló

Töltött fegyverre hivatkozott, de csak egy markolatra szerelt lámpával fenyegetőzött az a férfi, aki megpróbált kirabolni egy bankfiókot hétfőn Solymáron. A gyanúsítottat a TEK közreműködésével fogták el.