Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2019. Január 10. 05:04, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Célszerű még januárban nyilatkozni az adókedvezményekről

Célszerű még januárban nyilatkozni az adókedvezményekről

A gyermeket nevelőknek és a fiatal házasoknak célszerű még januárban nyilatkozniuk munkáltatójuknál az általuk igénybe vehető adókedvezményekről, mert a kedvezmények hatása így már a januári jövedelemben jelentkezik

- hívja fel a figyelmet szerdai közleményében a Pénzügyminisztérium (PM).

Ha a szülő lekési a januári bérszámfejtési (nyilatkozat-átadási) határidőt, a munkáltató már csak februárra tudja figyelembe venni a nyilatkozatot, így a családi kedvezmény hatása a januári nettó bérben nem jelentkezik. Az adókedvezmény összege természetesen nem vész el, de legkorábban jövőre, az szja-bevallásban kérhető vissza, amihez ki kell egészíteni a NAV által készített bevallást.

Az szja-bevallásokban rendszerint 1,1 millió magánszemély veszi igénybe a családi kedvezményt. Tavaly 727 ezren érvényesítették még januárban a kedvezményt, azaz adták le időben az adóelőlegről szóló nyilatkozatukat munkáltatójuknak.

A családi kedvezmény egy gyermek után 10 ezer forint, a kétgyerekes családoknak gyermekenként 20 ezer forint, a harmadik gyermektől gyermekenként 33 ezer forint adómegtakarítást jelent. Az elsőházasokat a kormány a házasságkötést követő 24 hónapon keresztül havi 5000 forinttal támogatja. Adókedvezmény jár számos tartósan fennálló betegség esetén is, például a laktóz- vagy gluténérzékenyeknek, a személyi adókedvezmény mértéke az idén már havi 7450 forint.

A családi kedvezmény és az első házasok kedvezménye egymástól függetlenül érvényesíthető, így éves szinten a családi kedvezmény mellett az első házasok kedvezménye további 60 ezer forinttal csökkentheti a friss házas szülők adófizetési kötelezettségét.

A NAV honlapjáról elérhető alkalmazással (http://www.nav.gov.hu/anya) néhány kattintással, gyorsan és egyszerűen elkészíthető az adóelőleg nyilatkozat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld

Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz

Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld

Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról

\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.