Hírek
2014. Szeptember 04. 10:24, csütörtök |
Belföld
Forrás: Félegyházi Közlöny
Csak a földműves nyilvántartásban szereplők vásárolhatnak termőföldet

A törvény szerint csak azok vásárolhatnak egy hektárnál nagyobb földterületet, akik regisztráltatják magukat a földműves nyilvántartásban.
Májustól szigorodtak a termőföld adásvételi szabályai – erre hívja fel a figyelmet Molnár József ,a Kiskunfélegyházi Járási Földhivatal vezetője. A törvény szerint csak azok vásárolhatnak egy hektárnál nagyobb földterületet, akik regisztráltatják magukat a földműves nyilvántartásban. Enélkül a szakigazgatási szerv nem engedélyezi az adásvételt. Haszonbérleti szerződést is csak regisztrált földműves köthet.
Regisztráltatni csak az tudja magát, akinek van az agrártevékenységhez kötődő végzettsége (ez lehet alap-, középfokú és felsőfokú egyaránt). Azoknak a gazdáknak a regisztrációját is elfogadják, akik három éve végeznek őstermelői tevékenységet. Ezt az őstermelői igazolvánnyal, illetve az annak mellékletét képező betétlapokkal igazolhatják. Ha valaki nem szerepel a földműves nyilvántartásban, annak az adásvételi szerződését nem fogadja el a szakigazgatási szerv. Regisztrálni csak személyesen lehet a járási földhivatalnál nyitvatartási időben a végzettséget, vagy a 3 éves őstermelői tevékenységet igazoló iratokkal.
Az adásvételi szerződések engedélyezését a kormányhivatal megyei földhivatalai, a használatra vonatkozó megállapodásokat a járási földhivatalok végzik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.
2025. Szeptember 12. 07:22, péntek | Belföld
Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén, de vasárnap ismét csapadék érkezik
Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén: pénteken és szombaton jellemzően napos, gomolyfelhős idő várható, a csúcshőmérsékletek kevéssel 30 Celsius-fok alatt alakulnak.
2025. Szeptember 12. 07:20, péntek | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Abu-Dzabiban tárgyal
Orbán Viktor miniszterelnök munkalátogatásra érkezett Abu-Dzabiba, ahol a pénteki napon tárgyalást folytat Mohamed bin Zayed Al Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld
MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár
Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését