Városlista
2025. április 11, péntek - Zsolt, Leó

Hírek

2016. Január 27. 14:54, szerda | Helyi
Forrás: egyazegyben.com

Csak két ország van, ahol elhízottabbak az emberek, mint nálunk!

Csak két ország van, ahol elhízottabbak az emberek, mint nálunk!

Kitalálja, hogy kik vannak előttünk a legelhízottabb nemzetek élvonalában?

Magyarország a világon a harmadik, Európában pedig az első helyen áll az elhízottak aránya alapján felállított listán - közölte a Magyar Obezitológiai és Mozgásterápiás Társaság főtitkára. Magyarországot csak az Egyesült Államok és Mexikó előzik meg a listán.

Egy 2014-es WHO adat szerint még csak a 8. legkövérebb nemzet voltunk Európában. Akkoriban Magyarország a vizsgált 53 ország közül a 8. helyre került. Kiderült, hogy az ország felnőtt lakosságának több mint fele (61,5 %-a) túlsúlyos, és közel harmada (27,6 %-a) elhízott. Az elhízott kifejezés pedig ebben az esetben egy barátságos megnevezése a nagyon kövérnek.

2015-ben a britek is készítettek egy felmérést, mely szerint Csád, Sierra Leone, Mali, Gambia és Uganda lakosságának étrendje a legegészségesebb. A legkevésbé egészségesen táplálkozó nemzetek közé tartozik Örményország, Magyarország, Belgium, Csehország és Kazahsztán.

Az elhízás egyike annak a három legsúlyosabb társadalmi tehernek, amelyet az ember okozott. Az egyébként megelőzhető probléma gyorsan súlyosbodik. Ha az elhízottak száma a jelenlegi ütemben nő, 2030-ra a világ felnőtt népességének majdnem fele elhízott lesz.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 09. 14:13, szerda | Helyi

Örülnek a gazdálkodók: óriási pusztítást végeztek az erdei fülesbaglyok

Több mint 13 ezer erdei fülesbagoly telelt Magyarországon a 2025-ös országos lakossági felmérés összesítése szerint – közölte kedden a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2025. Április 09. 11:20, szerda | Helyi

Mi a helyzet a madarakkal Félegyházán?

Számos panasz érkezett már városvezetésünkhöz a városi madarak által okozott szennyezésekkel és hanghatásokkal kapcsolatban.

2025. Április 08. 13:51, kedd | Helyi

Fontos határidőre figyelmeztetett a NAV, egy hete maradt az autósoknak

Már csak egy hét van a gépjárműadó befizetésére, az adót április 15-éig kell rendezni – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) keddi közleményében.