Hírek
2011. Augusztus 27. 07:27, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Csak részletekben fizet a Mal Zrt. a MÁV-nak
A MÁV 16 hónapos részletfizetést engedélyezett a Mal Zrt.-nek a tavalyi iszapkatasztrófa miatt a vasúttársaságnál keletkezett több mint 300 millió forintos veszteség megtérítésére - írta pénteki számában a Magyar Nemzet.
A MÁV azt közölte a lappal, hogy a Mal Zrt. öt- és tízmilliós részletekben fizet. Az első két részlet, összesen 20 millió forint már a MÁV számláján van.
Szeptember elején folytatódik a kártérítési per, amelyet a MÁV indított a Mal ellen. A Fővárosi Bíróság az ügy májusi, első tárgyalásán - ideiglenes intézkedésként - úgy határozott, hogy a Mal fizessen 100 millió forintot a vasúttársaságnak.
A MÁV a Magyar Nemzettel azt is közölte, hogy a Mal Zrt. a bírói döntés után tárgyalásokat kezdeményezett, és anyagi problémákról számolt be.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
