Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2016. Február 29. 05:03, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Csapadékosan, helyenként hóval kezdődik a tavasz

Csapadékosan, helyenként hóval kezdődik a tavasz

A tél utolsó napján néhol akár 17 Celsius-fokig is melegszik a levegő, de országszerte csapadékosra fordul az idő. A meteorológia tavasz első napjaiban sok esőre, helyenként hóra, ezzel némi lehűlésre kell készülni

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnapi országos középtávú előrejelzéséből.

Hétfőre virradóra délnyugat felől egyre több helyen elered az eső. Február utolsó napján napközben szinte országszerte nagyobb mennyiségű esőre lehet számítani, egy-egy zivatar sem kizárt. Átmenetileg több helyen megerősödhet a szél, napközben a Dunántúli-középhegység térségében néhol viharossá is fokozódhat. A legalacsonyabb hőmérséklet 3-8 fok között alakul. Napközben a Dunántúlon 9-13, a Dunától keletre jellemzően 12-16 fokig melegszik a levegő, de a keleti határ mentén akár 17-18 fok is lehet.

Kedden, március első napján is többfelé várható eső, zápor. Északon és a középső országrészben havas eső, a hegyekben havazás is lehet. Sokfelé megerősödik, a Kisalföldön helyenként viharossá fokozódik a szél. A leghidegebb órákban 3-8, nappal 6-12 fok lehet.

Szerdán reggel elszórtan lehet zápor, hózápor, napközben már inkább csak keleten lehet néhol záporeső. Estétől északnyugaton újra elered az eső. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 2 és plusz 3, a legmagasabb hőmérséklet plusz 6-11 fok között alakul.

Csütörtökön is többfelé várható eső, zápor, a hegyekben havas eső, hó is és több helyen megerősödik a szél is. A leghidegebb órákban 0-5 fok lehet, napközben 4-9 fokig melegszik a levegő.

Pénteken már csak néhol fordulhat elő eső, esetleg havas eső, többórás napsütés várható. A minimumhőmérséklet mínusz 3 és plusz 2, a maximumhőmérséklet plusz 6-11 fok között valószínű.

Szombaton és vasárnap többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, és többfelé várható eső, zápor, a hegyekben havas eső, havazás. A leghidegebb órákban szombaton 1-6, vasárnap 2-7 fok lehet. A nappali maximumok szombaton várhatóan 5-12, vasárnap 5-11 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: eső, idő, tavasz

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld

Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz

Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld

Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról

\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.