Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2019. Május 24. 06:27, péntek | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Csehországban és Írországban is megkezdődik a választás

Csehországban és Írországban is megkezdődik a választás

Pénteken adhatják le szavazataikat a választásra jogosultak Írországban arra, hogy kik képviseljék az országot 2024-ig a strasbourgi Európai Parlamentben (EP),

ezzel párhuzamosan pedig Csehországban is kinyitnak a szavazóhelyiségek, ahol két napig tart a választás.

Az újabb ciklus elején az Egyesült Királyság európai uniós kilépésének halasztása miatt ismét 751 tagú képviselőtestületben Írországnak 11, míg Csehországnak 21 hely jár.

A szavazóhelyiségek Írországban pénteken 22 órakor, Csehországban szombaton 14 órakor zárnak, de az eredményeket majd csak vasárnap este teszik közzé, miután az összes tagállamban véget ér a voksolás.

Legutóbb, 2014-ben Írországban a választásra jogosultak 52,4 százaléka szavazott, Csehországban ez az arány 18,2 százalék volt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 28. 08:50, vasárnap | Külföld

A szerb elnök bejelentette a lemondását, de azt is, hogy a politikában marad

Néhány héten belül lemond a szerb köztársasági elnöki tisztségéről Aleksandar Vucic,

2026. Június 27. 18:00, szombat | Külföld

Sári Zsolt: a magyar múzeumok jövőjét is érintő szakmai kérdésekről tanácskoznak az ICOM párizsi ülésén

A magyar múzeumok jövőjét is érintő, átfogó szakmai kérdésekről tanácskoznak a fennállásának 80. évfordulóját ünneplő Múzeumok Nemzetközi Tanácsa (ICOM) csütörtöki ülésén Párizsban

2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld

Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld

Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában

Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.