Hírek
2015. Május 23. 21:33, szombat |
Belföld
Forrás: Adrienn
Csiksomlyón ragyogó napsütés kíséri a zarándokokat

Míg nálunk ömlött az égi áldás, addig Csiksomlyón a zarándokokat ragyogó napsütés kísérte egész nap.
Míg nálunk ömlött az égi áldás, addig Csiksomlyón a zarándokokat ragyogó napsütés kísérte egész nap. Kollégánk személyesen is megosztotta velünk fotókban a látványt. Talán még soha ennyien nem voltak a zarándokhelyen, mint idén.
A pápa is megáldja az idei csíksomlyói búcsú zarándokait
Pápai áldásban is részesülnek az idei csíksomlyói búcsú zarándokai abból az alkalomból, hogy idén 500 éves a világon ismert legnagyobb kegyszobor, a csíksomlyói Mária-szobor. A magyarság legnagyobb zarándokhelyére idén is százezreket várnak. A pünkösdszombati szentmisén zarándokként Áder János köztársasági elnök és felesége, Hercegh Anita is részt vesz.
A Nagyboldogasszony zarándokvonaton nyolcszáz magyarországi és felvidéki zarándok utazott – a Székelyföldön minden településen ünnepélyes köszöntés fogadta őket. A zarándokok azt mondják, a szentmisén egy egész évre erőt merítenek, a csíksomlyói nyeregben átélt pillanatok hittel és bizalommal töltik el őket.
Több százan már pénteken megérkeztek
Több százan már a péntek éjszakát is a csíksomlyói kegytemplomban töltötték. Ők ilyenkor a Szűzanyához imádkoznak segítségért, egész éjjel virrasztanak. Sokan közülük gyalogosan érkeztek, van, aki 50-60 kilométert is így tesz meg. „Nagyon kellemes érzés itt lenni, és csodálom azokat az embereket, akik ötven kilométerről is elzarándokolnak és visszazarándokolnak a falujukba, és az, hogy mi autóval eljöttünk idáig, az ahhoz képest semmi, de idén úgy döntöttünk, hogy egy tizenkét-tizenhárom kilométeres zarándok gyalogutat mi is megteszünk” – fogalmazott Lestár Péter. „Itt is, de főleg holnap a nyeregben azt érezzük, hogy ennyi magyar ha összegyűlik egy helyen, akkor mégis van értelme, hogy ott a szórványvidéken, Szlovákiában megmaradunk magyarnak” – fogalmazott Gál Erzsébet.
A búcsúra érkező zarándokok azt mondják: egyszer az életben minden magyarnak el kellene mennie Csíksomlyóra. A kegytemplomban található Szűz Mária-szobor idén 500 éves. A pünkösdszombati szentmisén zarándokként Áder János köztársasági elnök és felesége, Hercegh Anita is részt vett.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok
2025. Április 16. 07:30, szerda | Belföld
Versenyfelügyeleti eljárást indított a GVH a Spar és az Auchan ellen
2025. Április 16. 07:28, szerda | Belföld
Tízből hat általános iskolás diák szakképzési intézményt választ
Már tízből hat diák az általános iskola nyolcadik évfolyama után szakképzési intézményt választ a továbbtanulásra
2025. Április 16. 07:25, szerda | Belföld
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antalt a szankciós listáról
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert a szankciós listáról, ami világosan bizonyítja azt, hogy más szelek fújnak Washingtonban