Hírek
2018. Október 19. 13:00, péntek |
Helyi
Forrás: HIROS
Decemberre elkészülhet a kecskeméti elkerülő

Néhány hónapon belül valószínűleg már közlekedhetünk a kecskeméti északi elkerülőút nyugati szakaszán.
Ezzel bezárul a külső közlekedési körgyűrű Kecskemét körül.
Már festik az útburkolati jeleket az északi elkerülőút autópálya előtti csomópontjánál. Az itt található körforgalom a Máriahegyi utat köti össze az északi elkerülőúttal. Az építkezés az autópálya-lehajtónál is megfelelő ütemben halad. Kérdésünkre, hogy mikor készülhet el az utolsó szakasz, és azt mikor vehetik használatba az autósok, a kivitelező NIF Zrt. a következő választ adta: „A 445. sz. főút Kecskemét elkerülő elnevezésű projektnél a főpálya kopórétegének építése lezárult. A befejező munkák vannak hátra: padka- és rézsűrendezés, burkolatijel-festés, korláttelepítés, zajvédőfal-építés. A forgalomba helyezés – a sikeres műszaki átadás-átvételi eljárás lezárása után – 2018. decemberre várható.”
Sokakat foglalkoztat, hogy mi lesz az új elkerülőszakaszt keresztező, keskeny Nyíri út sorsa. Mivel az elkerülő átadása után ez lenne a legrövidebb út az autópályáról a belvárosba, vélhetően jelentősen megnövekedne a forgalma. Azonban az arborétum Széles közi sarkától az elkerülőig a Nyíri út útburkolatának a szélessége mindössze 4 méter, ezért nem lenne képes levezetni a megnövekedett forgalmi terhelést.
Így kedden a Városrendezési és Városüzemeltetési Bizottság úgy döntött, hogy elrendeli „a Nyíri út és a 445. sz. főút csomópontjában a körforgalomra rávezető ág forgalmának korlátozását, egyirányú forgalmi rend bevezetését a Nyíri út irányából a körforgalom irányába, ezzel párhuzamosan a körforgalom irányából a Nyíri útra történő ráhajtás megtiltását, és fizikai eszközökkel történő megakadályozását, legkésőbb a 445 sz. főút érintett szakaszának forgalomba helyezéséig. Az útszakaszon esetlegesen megjelenő forgalmat az 5202. sz. országos közút (Ladánybenei út), mely a 445. sz. országos közút keresztezésénél hasonlóképp körforgalmi csomóponttal lesz kiépítve, fennakadás nélkül képes levezetni” – írja az előterjesztés.
(Forrás: HIROS)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 18. 11:15, péntek | Helyi
Dolgozz sokat, élj tisztességesen és becsületesen!
Ezt vallja a 100. születésnapját ünneplő Palotás Lászlóné, vagy ahogy mindenki ismeri „tésztás Veronka néni”.
2025. Április 17. 11:20, csütörtök | Helyi
Új tantermekkel bővült a Mezgé tangazdasága
A Félegyházi MEZGÉ „Gyakorlati oktatás fejlesztésére” benyújtott sikeres pályázatából kettő, szakmai oktatást segítő tanterem kialakítására és egy irodakonténer beszerzésére került sor az iskola Tangazdaságában.
2025. Április 17. 10:22, csütörtök | Helyi
Tovább folytatódik a Kőrösi utca felújítása
A Polgármesteri Hivatal értesíti a Tisztelt Lakosságot, hogy a Kőrösi utca kivitelezési munkálatai április 22-től folytatódnak.
2025. Április 17. 09:10, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.