Hírek
2013. Május 03. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu
Egy Porsche ébredése: íme, a Panamera Sport Turismo
Korábban már megénekeltük a zuffenhauseni hibrid eposzát, azonban sok esetben sosem lát napvilágot a folyamat, amelynek során papírra vetett skiccekből előbb agyagszobor, majd valódi, mozgó alkatrészeket tartalmazó, használható mérnöki műremek válik. Ezt történetet követhetjük ezúttal nyomon a Porsche által közzétett felvétel alapján.
A Párizsi Autószalonon bemutatkozó Porsche Panamera Sport Turismo premierjét megannyi, munkával teli hónap előzte meg. A videó alapján megismerkedhetünk a német sportautógyártó formatervezői csoportjának tevékenyégével, miközben a műszaki tartalomért felelős kollégák sem maradnak ki a jóból. Noha a Panamera már eredetileg is négyajtós kupémodellnek készült, a Porsche úgy döntött, hogy egy sportos ruhába öltöztetett kombi méltóképp vetítheti előre a jövőt, főként a lemezek alatt rejlő hibrid technikával együtt.
A VW konzerntől származó V6-os, 3 literes kompresszoros benzinmotor 333 lóerős teljesítményét ezúttal egy teljesen új elektromotor egészíti ki, ami immáron 95 tagú ménest enged szabadjára, így téve képessé az akár hálózatról tölthető Plug-in modellt 416 lóerős rendszerteljesítményre.
A 9,4 kWh-s lítiumion akkumulátorok hálózattól függően 2,5 óra alatt teljesen regenerálhatóak, a 130 km/h-s (elektromos) végsebesség mellett így 30 km-nyi zéró emissziós hatótávolsággal megajándékozva az autót, illetve a leendő tulajdonost.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk
2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -
2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába
- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.
2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben
A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben
