Hírek
2021. Január 19. 17:40, kedd |
Helyi
Forrás: portfolio.hu
Egyetlen bérlettel bármelyik járműre felszállhatunk
A tavalyi év végén született kormányhatározatban foglaltak szerint 2022-től egyetlen bérlet- vagy jegytípussal utazhat mindenki az államilag finanszírozott közösségi közlekedési eszközökön.
Az állami tulajdonú közösségi közlekedési társaságok által nyújtott szolgáltatások színvonalának emeléséről szóló határozat alapján 2022-től jöhet a tarifaközösség – derül ki a Portfolio.hu cikkéből.
A tavaly év végén napvilágot látott kormányhatározat szerint eddig van ideje a MÁV-nak arra, hogy egységesítse az utastájékoztatást és összehangolja a menetrendet. A változás a Volán szolgáltatásait is érintené, mivel az már a MÁV-hoz tartozik.
A lap azt írja, hogy egy év múlva már egységes bérlettel utazhatnak a budapesti agglomerációban élők a fővárosba, de a végső cél a teljes közösségi közlekedés egységesítése. Ennek értelmében január végéig részletesen ki kell dolgozni a tavaly júliustól a MÁV-csoport részévé vált Volánbusz által üzemeltetett vonalak menetrendjének összehangolására, az egységes jegyértékesítés és utastájékoztatás kialakítására és a tarifaközösség kialakítására vonatkozó menetrendet.
A tarifaegyeztetések még folynak, de a közös bérlet várhatóan olcsóbb lesz a külön megváltottaknál. Azt egyelőre nem tudni, hogy hol húzzák meg az agglomeráció határát Budapest körül, és hogy lesznek kijelölve a belső zónahatárok. A tarifaközösséget az egész országra kiterjesztenék, ami a nagyobb városokban működő szolgáltatók bevonása okán jelent kihívást. A szolgáltatók lépésenként haladnak a közös jegyértékesítési rendszer és a tarifaközösség megvalósítása felé – írja a lap.
A cikkben utalnak arra, hogy Budapest esetén nem várható nagy változás, hiszen a fővárosban a MÁV, a Volánbusz és a BKV már 2005 óta egyfajta tarifaközösségben működik.
(Címlapfotó: illusztráció / forrás: pixabay)
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 07. 09:06, péntek | Helyi
Kiskunfélegyházán november 9-én rendezik meg az országos állat- és kirakodóvásárt
Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. november 9., (vasárnap).
2025. November 07. 08:35, péntek | Helyi
Letették az új, 500 adagos főzőkonyha alapkövét Tiszaalpáron
Tiszaalpáron ünnepélyes keretek között tették le az új, 500 adagos főzőkonyha alapkövét, amely a TOP Plusz program keretében valósul meg.
2025. November 06. 13:12, csütörtök | Helyi
Tíz éve segíti az ügyfeleket a kiskunfélegyházi kormányablak
Októberben ünnepelte fennállásának tizedik évfordulóját a kiskunfélegyházi kormányablak, amely az elmúlt évtizedben a város és a környék egyik legfontosabb ügyintézési központjává vált.
2025. November 06. 11:41, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
