Hírek
2011. Október 25. 07:45, kedd |
Belföld
Forrás: ELTE
Egyre kevésbé bíznak egymásban a kínaiak
Egy kínai egyetemi felmérés szerint egyre kevésbé bíznak egymásban a kínaiak. A felmérés szerint egy elképzelt baleseti helyzetben sokan hezitálnának, hogy segítő kezet nyújtsanak-e az érintettnek.
Mintegy ötezer válaszadó részvételével készített felmérést három kínai egyetem, amelynek eredményei aggasztó képet festenek az emberek egymás iránti bizalmatlanságáról. A Renmin University, a Capital University of Economics and Business és a Central University of Finance and Economics vizsgálata szerint a kínaiak félnek attól, hogy maguk is bajba kerülnek, ha ismeretleneknek segítenek.
A kutatásban azt a kérdést tették fel, hogy a megkérdezettek segítenének-e idős embertársuknak, ha azt látják, hogy elesik az utcán. A válaszadók közel kétharmada igennel felelt ugyan, de 8 százalékuk nemmel válaszolt, és közel 27 százalékuk pedig a körülményektől tette függővé a segítségnyújtást. A segítségnyújtást elutasítók öt százaléka hivatkozott csak arra, hogy elsősegélynyújtó ismeretek hiányában nem merne segíteni, míg több mint 7 százalékuk azért nem avatkozna be, mert úgy véli, nem tartozik rá az, ami másokkal történik. A segítségnyújtást elutasítók több mint 80 százaléka viszont egyenesen attól fél, hogy ha segít, ő maga kerülne bajba.
A kutatók szerint az elmúlt időszakban több olyan incidenssel is foglalkozott a helyi média, ahol a balesetet szenvedett személy utóbb a segítségnyújtót okolta a baleset bekövetkezéséért. A szakértők úgy vélik, az elutasítók és hezitálók jelentős aránya az ilyen esetekkel magyarázható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
